گزارش تصویری / اولین دوره مسابقه دوی کوهستان جام قهرمانی هرمزگان/ بندرعباس

اولین دوره مسابقه دوی کوهستان جام قهرمانی هرمزگان در بندرعباس برگزار شد. هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی استان هرمزگان به مناسبت هفته هوای پاک اولین دوره مسابقه دوی کوهستان (اسکای رانینگ) جام قهرمانی هرمزگان را برگزار نمود. رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان هرمزگان با اشاره به برگزاری این مسابقه گفت: این رقابت به مناسبت هفته هوای پاک و با شعار هوای پاک حق قانونی همگان است برگزار شد و هیات کوهنوردی هرمزگان به عنوان یکی از استان های پیش گام، اقدام به برگزاری این مسابقه نموده است ...

محمدهادی مفضل افزود: این مسابقه رسمی با حضور  آقای عبدالرضا نقیب زاده نماینده و ناظر فنی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور و در ارتفاعات کوه گنو انجام شد و همه ی شرکت کنندگان از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار بودند و رقابت تنگاتنگی بین شرکت کنندگان وجود داشت.

دبیر هیات کوهنوردی استان هرمزگان و مدیر این مسابقه در ادامه افزود : این رقابت در دو بخش مردان و زنان با هدف توسعه کمی و کیفی و گسترش همه‌جانبه فرهنگ کوه‌پیمایی و کوهنوردی پاک، ایمن و سریع و تشویق جوانان به امر ورزش انجام شده است.

سید عبدالرحیم منصورزاده همچنین اضافه کرد: مسابقه در شرایط جوی مناسب و پایدار و با رعایت استانداردهای مربوطه و اصول ایمنی و با حضور  10 ورزشکار زن و 29 ورزشکار مرد از شهرهای مختلف استان هرمزگان برگزار گردید که شروع مسابقه آقایان راس ساعت 09:15 و بانوان ساعت  09:25 و زمان پایان مسابقه آقایان 11:45 و بانوان 12:00 بوده است.

وی تلاش طراحان و داوران و برگزار کنندگان این دوره از مسابقات را ستودنی دانست و ابراز کرد: این مسابقه با حضور 16 طراح مسیر و 21 داور رده بند و 2 داور زمان گیر طراحی و تحت نظارت ناظر فدراسیون اجرا گردیده و آقای رضا کاشانی به عنوان سر طراح مسیر و آقای علیرضا موسایی به عنوان رئیس هیات داوری و همچنین آقایان موسی فهیمی و رامین فروزنده به ترتیب به عنوان رئیس ستاد اجرایی و مسئول ایمنی و امدادی مسابقه ایفای نفش نمودند که در پایان مسابقه نتایج ذیل بدست آمد:

بخش زنان با طول مسیر حدود 7.5 کیلو متر با 60 پرچم راهنما:
مقام اول: کبری لکزایی فر / شماره 33 / زمان 1:09:37
مقام دوم: فاطمه معماری  / شماره 15 / زمان 1:11:18
مقام سوم: منصوره رضوانی / شماره 10 / زمان 1:22:48

بخش آقایان با طول مسیر حدود 9 کیلو متر با 91 پرچم راهنما:
مقام اول: میثم دهقانی / شماره 43 / زمان 1:06:59
مقام دوم: مهدی معماری / شماره 11 / زمان 1:13:58
مقام سوم: جواد حسینی / شماره 42 / زمان 1:19:55

مراسم اختتامیه این مسابقه با حضور نمایندگان اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان و رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی بندرعباس و تنی چند از ناجیان سازمان امداد و نجات هرمزگان و نایب رئیس هیات کوهنوردی استان هرمزگان و سایر علاقه مندان برگزار گردید و با اهدای حکم قهرمانی و مدال و جایزه نقدی از نفرات اول تا سوم تجلیل بعمل آمد و به شرکت کنندگان نیز گواهی شرکت در مسابقه اهداء گردید. و این مسابقه هیچ گونه حادثه ای نیز نداشته است.

رئیس هیات کوهنوردی هرمزگان در پایان از همکاری و مساعدتهای شورای اسلامی شهر بندرعباس و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری بندرعباس و ریاست مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی بندرعباس و سازمان امداد و نجات جمعیت حلال احمر هرمزگان و معاونت آموزش نیروی انتظامی هرمزگان تقدیر و تشکر نمودند.

 

 

 

کد مطلب: 

1884