گزارش اردوی توان افزایی غار نمکدان قشم- بهمن ۹۴

قرارگیری غار نمکدان در جزیره قشم و مطرح بودن این غار بعنوان طولانی ترین غار نمکی جهان و همچنین پر تردد بودن محدوده ی گنبد نمکی نمکدان چه به لحاظ گردشگری و چه غارنوردی جدی، اجرای یک اردوی توان افزایی در دستور کار کارگروه جستجو و نجات هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان هرمزگان قرار گرفت ...

در این برنامه سه روزه که از تاریخ ۲۱ تا 23 بهمن 94 بطول انجامید موارد ذیل در غار نمکدان 3 ( N3 ) بطول بیش از 6400 متر (طولانی ترین غار نمکی جهان) تمرین و اجرا گردید: 

21 بهمن ۹۴ :برپایی کمپ و پیمایش کامل غار توسط ۵ نفر از اعضای تیم در مدت 7 ساعت.
22 بهمن ۹۴ :بررسی سناریوی خروج اضطراری از چاه (شفت) با عمق حدود ۴۰ متر که به فضای داخلی یکی از تالارهای غار وارد می شود. کوهپیمایی و حمل تجهیزات به بالای کوه و برپایی کارگاه در دهانه چاه و اجرای فرود و صعود بوسیله ابزار فنی و سیستم بالاکشی، بسکت و شبیه سازی خروج مصدوم از کف چاه شفت اجرا گردید.
23 بهمن 94 :بررسی مجدد تکنیک ها و چند سناریوی محتمل برای نجات در غار نمکدان و تمرین واکنش به حادثه در دهانه غارهای نزدیک محل کمپ و در نهایت جمع بندی موارد و جمع آوری کمپ در بعداز ظهر این روز.

همراهان در این برنامه:
۱- مهدی معماری ( سرپرست )
۲-علیرضا موسایی ( مسول کمپ )
۳- رامین فروزنده ( مسول تدارکات )
۴-مسعود محمدی ( مسول فنی )
۵-رضا کاشانی ( امدادگر )
۶-امین شاهین زاده ( امدادگر )
۷-رضا جهانی ( امدادگر )
۸-سید ابراهیم حسینی ( امدادگر )
 

این برنامه با مشارکت هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان هرمزگان، جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در قالب تیم مشترک و با همکاری ژئوپارک قشم و هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی قشم اجرا گردید.
در پایان از آقای محسن پور ریاست ژئوپارک قشم و پرسنل ایشان، آقای اعمی مدیر کل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان، آقای مظفری معاونت جمعیت هلال احمر استان هرمزگان، آقای مفضل ریاست هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان هرمزگان، آقای منصورزاده دبیر هیات کوهنوردی استان هرمزگان نهایت تشکر و قدردانی خود را اعلام می نمائیم که بدون همراهی و حمایت آنها این برنامه بسیار سخت اجرا نمی شد.

با تشکر

رامین فروزنده

مسول کارگروه جستجو و نجات هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان هرمزگان

کد مطلب: 

2000