گزارش صعود سراسری بانوان کشور به قله 2600 متری «سالوک» / خراسان شمالی

در تاریخ 4 آبان ماه از ساعت 10 صبح شروع به پذیرش همنوردان در سالن ملت واقع در شهرستان بجنورد انجام شد که در این صعود پس از پر کردن فرم های صعود هدایای نیز به عنوان یادبود به دوستان تقدیم شد و تجهیزات دوستان توسط کمیته فنی چک گشتند. پس از اتمام پذیرش در ساعت 15 همانروز همایش در سالن فرهنگی هنری گلشن اجرا شد که در ابتدا با کلام الله مجید و سرود ملی آغاز شد...

نقاط قوت و گردشگری استان خراسان شمالی توسط کلیپ تهیه شده اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان به نمایش درآمد که رئیس و نائیب رئیس هئیت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان شمالی ضمن خیر و مقدم خدمت شرکت کنندگان آماری از عملکرد شامل: شاخه های ورزشی فعال، صعودهای شاخص در بخش خانم ها و آقایان، دوره های آموزشی و ... صحبت شد و سپس کلیپی از عملکرد، تلاشها و سپس موفقیت های ورزشکاران این استان به نمایش گذاشته شد. سپس فرماندار بجنورد صحبت نمودند و سرکار خانم گرجی نیز با اشار به اینکه صعود فنی بانوان در این صعود کشوری بانوان به عنوان اولین صعود فنی بانوان در کشور قید نمودند و سخنرانی نمودند.
بخش هائیز اهمیت این همایش حضور آقای مهندس گردمردی و آقای پهلوان که نماینده های اداره کل محیط زیست خراسان شمالی بودند و صحبت های ارزشمند آقای مهندس گردمردی به عنوان کارشناس محیط زیست در خصوص اهمیت و حفظ محیط زیست و حیات وحش موجود در سالوک سخنرانی نمودند ، در نهایت با جلسه فن توسط کمیته فنی آقای مودتی به پایان رسید.
همنوردان با مهیا نمودن حمل نقل تهیه شده توسط هیئت کوهنوردی استان خراسان شمالی در 6 می نی بوس در ساعت 4:30 دقیقه به سمت روستای رختیان(دامنه کوه سالوک) منقل شدند و سپس در آنجا همزمان با حضور همنوردان، خانم گرجی و دیگر مسئولین خانه کوهنورد افتتاح شد. پس از تهیه شام توسط کمیته تدارکات همزمان با اهدا تقدیر نامه دوستان توسط کمیته روابط عمومی، کمیته فنی مجددا موارد مهم صعود، تفکیک گروه فنی و نرمال و چک نمودن وسایل و اتمام در ساعت 10 شب و پس از خواب شبانه برنامه روز بعد به شرح زیر اجرا شد.

روز 5 آبان ماه:

آماده باش ساعت 5:30 دقیقه
صرف صبحانه تا ساعت 6:30 دقیقه
حرکت به سمت قله در ساعت 7 و حرکت دو تیم به صورت مجزا
تیم گرده به تعداد 13 نفر و ما باقی در تیم نرمال
کل شرکت کنندگان بانو 152 نفر
قرار گرفتن تیم نرمال در جانپناه سالوک واقع در ارتفاع 2470 متری در ساعت 10 صبح
صعود موفقیت آمیز تیم نرمال به قله واقع در ارتفاع 2600 متری در ساعت 10:30
صعود موفقیت آمیز تیم فنی به قله واقع در ارتفاع 2600 متری در ساعت 11:00
برگشت و حضور دوستان در خانه کوهنورد در ساعت 11:00
مراسم اختتامیه با سخنرانی خانم منصوره گرجی و آقای بهمنیار در قالب تقدیر و تشکر از دوستان و پذیرایی کوهنوردان با آش که توسط دهیار، شوراها و اهالی روستا تهیه و تدارک  شده بود صرف شد و قرعه کشی توسط اسپانسر برنامه به نام تهیه لوازم کوهنوردی سالوک که به دوستان جوایزی اهدا شد.

با سپاس از روابط عمومی هیئت استان خراسان شمالی به جهت ارسال خبر و عکس.

کد مطلب: 

3264