گشایش سه مسیر جدید در منطقه مال آقا / مجموعه مسیرهای ابر سفید

پیرو فراخوان اعلام شده از سوی کارگروه سنگنوردی طبیعت استان خوزستان طی روزهای سه شنبه 9 آذر و چهارشنبه 10 آذر 1395 تیم سنگنوردی استان خوزستان بهمراهی تیمی از تهران توانستند سه مسیر اسپرت در منطقه گردشگری مال آقا طراحی و گشایش کنند.

مسیرهای گشایش شده در فاصله زمانی 10 دقیقه کمی بالاتر از سرتنگ مال آقا است که در فضایی کاملا زیبا و مشرف به منطقه قرار دارد.

روز اول با حمل بار توسط الاغهای کرایه شده از روستای مال آقا و بعد از پیمایش تقریبا یک ساعته به محل برپایی کمپ رسیدیم ، همزمان با برپایی چادرها من بهمراه محمدرضا قمبری برای گشایش اولین مسیر راهی دیواره شدیم. همزمان با گشایش ما روی دیواره، تیم همراه که روز قبل از تهران عازم اهواز شده بودند روی مسیرهای از قبل گشایش شده مشغول تلاش شدند.

به دلیل کمبود وقت در روز اول تنها توانستیم یکی از مسیرهای طراحی شده را رول کوبی کنیم، مسیری به متراژ 25 متر با 11 میانی ثابت رول بلت به درجه سختی 5.12b که در ساعت 17 گشایش آن به اتمام رسید.

روز دوم نیز در کنار مسیر روز قبل دو مسیر دیگر گشایش شد که یکی از مسیرها با کارگاه زنجیر مسیر روز قبل مشترک شد و بدلیل درجه سختی بالای آن درجه مسیر قابل ذکر نیست چراکه صعود کاملی روی آن انجام نگرفت، مسیر دوم به طول 25 متر با 12 میانی ثابت رول بلت.

در آخرین ساعات روشنایی روز خانم نسیم عشقی بهمراه تیم تهران بعد از صعود روی مسیرهای تازه گشایش شده تصمیم به گشایش یک مسیر نو گرفتند که صعود آن در شب زیر نور هد لامپ انجام گرفت که به همین دلیل درجه سختی مسیر سوم نیز قابل ذکر نیست، طول مسیر سوم 27 متر با 9 میانی ثابت رول بلت می باشد که نام آن را خود دوستان "لب کارون" گذاشتند.

مسیرهای گشایش شده طی این دو روز بصورت مجموعه ایست که قابلیت گشایش مسیرهای دیگر رو هم دارد، این مجموعه را "ابر سفید" نام گذاشتیم بخاطر وجود ابر سفیدی که قله ی پس شانه را احاطه کرده بود و منظره پای مسیرها می شد.

روز سوم بعد از بیدار باش و قبل از خوردن صبحانه زیر باران چادرها جمع شد و برنامه در ساعت 10 به پایان رسید. لازم به یادآوریست که تاریخ فراخوان یک هفته قبل از اجرای برنامه اعلام شده بود و در آن زمان هواشناسی دقیقی از منطقه نداشتیم که به همین علت زمان برنامه را دو روز زودتر اجرا کردیم.

متن کامل + گزارش تصویری در سایت هیئت استان خوزستان:
http://khzclimbing.ir/portal/index.php/sample-sites/archive/soaoodrever/climbingmap/734-abr-safi

کد مطلب: 

3380