به مناسبت روز جهانی کوهستان؛ گزارش همایش های مختلف برگزار شده در سطح استان

به گزارش روابط عمومی هیئت استان خوزستان، همزمان با روز جهانی کوهستان ، همایش کوهپیمایی خانوادگی در استان به شرح ذیل برگزار شد: ...

همزمان با روز جهانی کوهستان ، همایش کوهپیمایی خانوادگی در تنگ زیبای خاییز

بنا به گزارش رسیده ، هیئت کوهنوردی بهبهان ،  جمعه 19 آذر ماه 1395 و همزمان با روز جهانی کوهستان ، همایش کوهپیمایی خانوادگی در تنگ زیبای خاییز که در میان  یکی از رشته های فرعی سلسله جبال زاگرس بوده با هدف توسعه فرهنگ کوهنوردی در بین مردم و خانواده ، آشنایی مردم  با کوهستان و دعوت به حضور در طبیعت انجام  گرفت .

جمعیتی حدود 800 نفر در برنامه شرکت کردند . و کل برنامه زیر پوشش هلال احمر و در ایستگاههای مختلف در بین مسیر از کوهنوردهای با تجربه برای راهنمایی استفاده گردید

ضمنا از کلیه گروهها و همنوردانی که در این امر ما را یاری دادند کمال تشکر و قدردانی را داریم .

هیأت کوهنوردی شهرستان دزفول به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کوهنوردی نیمه سنگین صعود به ارتفاعات لنگرکوه

به  گزارش رسیده ، برنامه ی دو روزه ی کوهنوردی نیمه سنگین صعود به ارتفاعات لنگرکوه توسط هیأت کوهنوردی شهرستان دزفول به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کوهستان برگزار شد.

لنگر کوه به ارتفاع ۲۳۳۷ متر، واقع در بخش سید ولی منطقه ی شهیون و مشرف به روستای لیوس واقع در شمال شهرستان و از سلسله جبال زاگرس می باشد.فاصله ی جاده ای این کوه حدود ۹۰ کیلومتر و فاصله ی هوایی آن از شهرستان دزفول حدود ۵۱ کیلومتر است.لنگر کوه با دارا بودن دیواره های سنگی پهن و بلند به عنوان یکی از مهمترین مناطق برگزاری دوره های آموزش سنگنوردی در سطح استان شناخته می شود.

با عرض خداقوت و سپاس از دوستان همنورد...

طرح سوم درختکاری بمناسبت روزجهانی کوهستان در رامهرمز برگزار شد

بنا بر گزارش رسیده ، رامهرمز با توجه به برنامه اجرایی شش ماهه دوم،طرح سوم درختکاری رابا کاشت درختان کنار (سدر)باهمکاری انجمن های موازی آغازکرد و ازتاریخ 12آذر ماه با پیشواز به روز جهانی کوهستان وبدین بهانه اقدام بر برگزاری نمایشگاه و وسایل کوهنوردی نموده با هدف آشنایی مردم و کوهنوردان واشاعه فرهنگ تجهیزاتی کوهنوردی ؛ و برگزاری همایش بزرگ خانوادگی را به همین مناسبت ؛ در آدینه روز 19 آذرماه از س 6 بامداد آغاز ؛ که جمعیت بی نظیری ازمردم وکوهنوردان طول مسیر چهل پله کان را پیمایش کردندودراین راستا موضوعات مربوط به اصول کوهنوردی و حفظ محیط زیست وپاکسازی کوهستان وامداد ونجات...؛ ازسوي کار گروه ها مطرح وآموزش داده شد .

در پایان ضمن استراحت وتجدید قوای کوه پیمایان ؛رییس هیات از همه شرکت کنندگان قدردانی نمودوموضوعات مربوط به کوه وکوهستان و کوهنوردان را موردبررسی قرار داد واز کارگروه های هیات تقدیر وتشکر نمود.این همایش در فضایی آرام وبدون اتفاق در س 11به پایان رسید.نتیجه این حرکت استقبال بیشتر مردم به سمت کوهنوردی ، برگزاری همایش های بیشتر وحفاظت از محیط زیست با پاکسازی کوهستان واشاعه درختکاری انجامید.

 

کد مطلب: 

3415