«ایران» با سه مدال «طلا»،«نقره» و «برنز» به مقام سوم آسیا دست یافت

1396/06/31 | مسابقات و لیگ



متن خبر :

در پایان بیست و پنجمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا، تیم ایران در مجموع، پس از تیم های ژاپن و اندونزی، به مقام سوم این رقابت ها رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی؛ بیست و پنجمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا که با شرکت 164 ورزشکار مرد و زن از 10 کشور آسیایی از 27 تا 30 شهریور در مجموعه سنگ‌نوردی«مگاپارس» جریان داشت، شب گذشته با قهرمانی تیم ژاپن، نایب قهرمانی تیم اندونزی و کسب مقام سوم توسط تیم ملی ایران، به پایان رسید.

این رقابت‌ها در سه ماده «سرعت»، «بولدرینگ» و «سرطناب» و همچنین «سرعت امدادی» به مدت 4 روز بر روی دیواره تازه تأسیس «مجموعه سنگ‌نوردی مگاپارس» انجام شد و سنگ‌نوردان از 10 کشور؛ چین، هنگ کنگ، اندونزی، هند، ژاپن، کره جنوبی، قزاقستان، سنگاپور، چین تایپه و ایران با هم به رقابت خواهند پرداختند که در نهایت تیم «ایران» با کسب سه مدال «طلا»،«نقره» و «برنز» موفق به احراز رتبه سوم این دوره از رقابت‌ها شد.

مدال های کسب شده ایران به این شرح است:

-          کسب مدال طلا توسط «رضا علیپور» در ماده سرعت

-          کسب مدال نقره توسط «حمید رضا توزندجانی، احسان اسرار و محمد احتشام» در ماده سرعت امدادی مردان

-          کسب مدال برنز توسط «اعظم کرمی، فرناز اسماعیل زاده و حدیث نظری» در ماده سرعت امدادی زنان

شایان ذکر است؛ ژاپن با 4 طلا، 3 نقره و 3 برنز و در مجموع 10 مدال به مقام نخست دست یافت و تیم اندونزی با 3 طلا، 1 نقره،  3 برنز و در مجموع 7 مدال به مقام دوم رسید.

عناوین کسب شده در هر ماده:

*نفرات برتر ماده «سرطناب» بخش زنان:

مقام اول:  از ژاپن "آیا اونه"

مقام دوم:  از ژاپن "آکیو نوگوچی"

مقام سوم:  از ژاپن "می کوتاکی"

مقام چهارم: "الناز ركابي" از ايران

 

*نفرات برتر ماده «لید» بخش مردان:

مقام اول:  از ژاپن "کوکورو فوجی"

مقام دوم:  از چین "های بین چو"

مقام سوم:  از ژاپن "یوشی یوکی اوگاتا"

همچنین خسرو هاشم زاده" در جایگاه پنجم قرار گرفت.

 

*نفرات برتر ماده «بولدرینگ» بخش زنان:

مقام اول:  از ژاپن "آکیو نوگوچی"

مقام دوم:  از ژاپن "آیا اونه"

مقام سوم:  از  تایلند "پونتاریکا تونیاوانیچ"

مقام چهارم: از ایران "راحیل رمضانی"

 

*نفرات برتر ماده «بولدرینگ» بخش مردان:

مقام اول:  از ژاپن "کوکورو فوجی"

مقام دوم:  از ژاپن "یوشیوکی اوگاتا"

مقام سوم:  از ژاپن "کِیتا واتابی"

هم چنين "علي برات زاده" از ايران در جايگاه ششم قرار گرفت.

 

*نفرات برتر ماده «سرعت» بخش زنان:

مقام اول:  از اندونزی "پوجی لستاری"

مقام دوم:  از چین "یی لینگ سانگ"

مقام سوم:  از اندونزی "آریا راهایو"

 

* نفرات برتر ماده «سرعت» بخش مردان:

مقام اول:  از  ایران "رضا علیپور"

مقام دوم:  از چین "ژوانگ ژینگ"

مقام سوم:  از اندونزی "اَسپر جللو"

 

*نفرات برتر سرعت تیمی زنان :

مقام اول: اندونزی

مقام دوم: اندونزی

مقام سوم: ایران (متشکل از : اعظم کرمی، فرناز اسماعیل زاده و حدیث نظری)

مقام چهارم: قزاقستان

 

*نفرات برتر سرعت تیمی مردان :

مقام اول: اندونزی

مقام دوم: ایران (متشکل از : حمید رضا توزندجانی، احسان اسرار و محمد احتشام )

مقام سوم: اندونزی

مقام چهارم: تیم B ایران 


اين رقابت ها با آئين اختتاميه، اهداي مدال، يادبود و جوايز نقدي به نفرات اول تا ششم، در مجموع به ارزش شصت هزار دلار، خاتمه يافت. جدول مدال ها و رده بندي بیست و‌پنجمین دوره مسابقات سنگنوردی قهرمانی آسیا - تهران - شهریور ۹۶ 
در تصاویر پیوست ملاحظه کنید:


آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین روا رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشد



نظرات ارسال شده



نظر خود را ثبت کنید





آخرین بخشنامه ها

1397/04/25 -- اطلاعیه برگزاری مناقصه ساخت دیواره سنگ‌نوردی
1397/04/23 -- تمدید زمان ثبت نام مسابقات سنگنوردی نونهالان و نوجوانان
1397/04/23 -- کارگروه تیم های ملی / دعوت از ورزشکاران رشته سرعت دارای رکورد مناسب به اردو قزوین ـ تیر 97
1397/04/23 -- کارگروه تیم های ملی / سومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی سنگ‌نوردی ‌سرعت جهت اعزام به بازی‌های آسیایی جاکارتا قزوین ـ تیر 97
1397/04/16 -- کارگروه مسابقات و لیگ/ اطلاعیه "برگزاری جام سنگ‌نوردی باشگاه‌ها"
1397/04/16 -- کارگروه صعودهای ورزشی /برنامه انتخابی مستعدین صعودهای ورزشی منطقه چهار و پنج کشور جهت حضور در اولین اردوی ویژه صعودهای ورزشی/ زنجان،همدان
1397/04/13 -- کارگروه غارنوردی و غارشناسی / "دوره مربیگری درجه 3 غارنوردی" ویژه آقایان و بانوان
1397/04/10 -- صعودهای ورزشی / برنامه انتخابی مستعدین صعودهای ورزشی منطقه یک کشور دومین مرحله آزمون‌ها جهت ورود به اردوی ویژه صعودهای ورزشی/ سمنان
1397/04/09 -- بازانتشار/کارگروه صعودهای ورزشی/کارگروه صعودهای ورزشی / دومین دوره داوری درجه ۳ یخ‌نوردی و درای‌تولینگ/مردان و زنان / تیر 97
1397/04/06 -- پنجمین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی سنگ‌نوردی‌کمباین جهت اعزام به بازی‌های آسیایی جاکارتا همدان ـ تیر 97
1397/04/05 -- کارگروه صعودهای ورزشی/ برنامه انتخابی مستعدین صعودهای ورزشی منطقه یک کشور جهت حضور در اولین اردوی ویژه صعودهای ورزشی/ کرمان
1397/04/05 -- اطلاعیه صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور/ آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی
1397/04/02 -- کارگروه آموزش / برگزاری دوره‌های مربیگری درجه 3 کوه‌پیمایی به میزبانی استان‌های گلستان، کهگیلویه و بویراحمد و مجتمع کوهستانی ونداربن / ویژه آقایان و بانوان
1397/04/02 -- کارگروه آموزش / اسامی قبول‌شدگان آزمون‌های ورودی مدرسی کار با جی پی اس و نقشه‌خوانی و کار با قطب‌نما و برگزاری دوره‌های مدرسی کار با جی پی اس و نقشه‌خوانی و کار با قطب‌نما
1397/04/02 -- کارگروه آموزش / اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی مربیگری درجه سه کوهپیمایی استان کهگیلویه و بویراحمد
1397/03/30 -- کارگروه آموزش / "اعزام جهت حضور در دوره دانش‌افزایی کوه‌پیمایی همگانی به کشور فرانسه"
1397/03/30 -- کارگروه همگانی / کارگاه مهارت های آموزش های همگانی تهران – تیر ماه 1397
1397/03/29 -- کارگروه آموزش / بازآموزی مدرسان نقشه‌خوانی و کار با قطب‌نما ویژه آقایان و بانوان
1397/03/29 -- کارگروه آموزش / بازآموزی مدرسان GPS ویژه آقایان و بانوان
1397/03/29 -- کارگروه آموزش / اعلام اسامی قبول‌شدگان آزمون ورودی درجه 3 برف و یخ/حسن در و برگزاری دوره مربیگری درجه 3 برف و یخ / یخچال سبلان/ ویژه آقایان و بانوان


بخش نامه ها »

اخبار استان ها




مهمترین خبر ها