گلستان

هیات کوهنوردی گلستان

برگزاري پنجمین مرحله طرح آموزشی غارنوردی «هر باشگاه یک مربی» پیمایش غار سم ـ ویژه آقایان و بانوان

پیرو بخشنامه شماره 1648/263 تاریخ 23/خرداد/95 در خصوص طرح آموزشی غارنوردی «هر باشگاه یک مربی»، به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه غارنوردی و غارشناسی فدراسیون پنجمین مرحله از این طرح را به میزبانی هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گلستان، شهرستان گالیکش، روستای نام نیک برای واجدین شرایط از تاریخ 27مهر الی 30 مهر 1395 برگزار می‌نماید؛

 

صعود شبانه بانوان كوه نورد به قله پيرگردكوه

روز پنجشنبه ۳ تیر تعداد ۳۰۰ نفر از بانوان استان گلستان در ساعت ۶ عصر کوهپیمایی خودشان را در منطقه سر علی آباد آغاز کردند.  و بعد از حدود یک و نیم ساعت کوهپیمایی توقف و روزه های خودشان را افطار کردند و سپس به حرکت ادامه دادند و موفق به صعود قله پیر گرد کوه با ارتفاع ۳۲۰۰ متر شدند . این صعود در حالی انجام شد که هوا بشدت سرد بود و باد شدیدی می وزید .
در این صعود بانوانی از شهر های گرگان ، کردکوی ، بندر گز ، گنبد ، مینودشت ، علی اباد ، رامیان و گروه امداد د نجات هلال احمر استان گلستان حضور داشتند .

تسلیت فقدان «علی اسماعیلی» مدیرعامل و موسس باشگاه کوه‌نوردی «البرز گنبد»

با نهایت تاثر و تاسف درگذشت آقای «علی اسماعیلی» مدیرعامل و موسس باشگاه کوه‌نوردی «البرز گنبد» در حادثه کوه‌نوردی را به خانواده محترم آن مرحوم مغفور، جامعه ورزش و کوه‌نوردان کشورعزیزمان تسلیت عرض نموده و علو درجات را از خداوند منان برای آن مرحوم مسئلت داریم. ایشان همچنین همسر مرحومه سرکار خانم «عبایی» از مربیان خوب کوه‌پیمایی فدراسیون بودند.

برگزاری همایش یاد یاران

برگزاری همایش یاد یاران

طبق تقویم اجرائی شش ماهه دوم سال 94و به مناسبت گرامیداشت دهه فجر بزرگترین همایش کوهپیمائی خانوادگی شرق استان گلستان به نام یاد یاران با حضور 368 کوهنورد از گروه ها و باشگاه های شرق استان گلستان ( فاضل آباد ، رامیان ، آزادشهر ، مینودشت ، کلاله ، گنبدکاووس ) با میزبانی باشگاه کوهنوردی البرز گنبددر روز جمعه 16 بهمن 94 مطابق با سنوات گذشته در ارتفاعات مارانکوه برگزار گردید  ...

برگزاری مسابقه ساخت آدم برفي / هیئت رامیان ؛ گروه البرز گنبد

برگزاری مسابقه ساخت آدم برفي / هیئت رامیان ؛ گروه البرز گنبد

روزجمعه 9 بهمن 94 به مناسبت ايام الله دهه فجر مسابقه ساخت آدم برفي توسط باشگاه كوهنوردي البرز گنبد در ارتفاعات اولنگ راميان برگزار گرديد . در اين همايش 150 نفر از كوهنوردان شرق استان گلستان شركت نمودند و در پايان به نفرات برتر جوايزي از طرف شركت روانكارهاي گلستان ( غلامي ) حامي باشگاه البرز گنبد اهدا گرديد. همچنين از طرف هيئت كوهنوردي شهرستان راميان به نفرات برتر در اين مسابقات جوايزي نفيس اهدا شد ... در ادامه عکس های ارسالی برنامه: ...

همایش شرق استان گلستان به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش

همایش شرق استان گلستان به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش

روز جمعه 24 مهرماه 94 پیمایش روستای باقرآباد به پناهگاه قلعه موران به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی توسط باشگاه کوهنوردی البرز گنبد برگزار گردید . در این برنامه 150 کوهنورد از شهرستان های گنبد ، کلاله ، مینودشت ، رامیان  شرکت نمودند . پس از سخنرانی مدیر باشگاه البرز گنبد آقای علی اسماعیلی  به 15 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی اهداء گردید .
باشگاه کوهنوردی البرز گنبد ضمن تبریک به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش از همه شرکت کنندگان در این همایش تقدیر و تشکر می نماید .

ممانعت از ثبت گروه‌های فاقد کارگروه حفظ محیط کوهستان

با گسترش ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی در میان آحاد جامعه، به همان نسبت شاهد تخریب گسترده محیط زیست کوهستان‌های کشور هستیم. از جمله این آلودگی‌ها و تخریب‌ها؛ باقی‌گذاردن پسماندها در کوهستان می‌باشد. در این راه باشگاه‌ها و گروه‌های کوهنوردی نقش ارزشمندی در جلوگیری از این تخریب دارند. بدیهی است بی‌تفاوتی این ارکان ارزشمند تشکیلاتی در مقابل تخریب گسترده و به‌جای گذاشتن پسماند در کوهستان امری است نابخشودنی.

جلسه رؤسا و دبیران هیئت‌ها؛ ۸ و ۹ آبان در «ونداربن»

با توجه به برگزاری جلسه رؤسا و دبیران هیئت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی سراسر کشور در تاریخ ۸ و ۹ آبان ماه سال جاری در شهرستان کلاردشت ـ مجتمع کوهستانی ونداربن، مراتب جهت اطلاع و برنامه‌ریزی مسئولین محترم هیأت‌ها اعلام می‌شود.
شایان ذکر است اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.

تشکیل کارگروه اسکی کوهستان در هیئت‌های استانی

فدراسیون طی بخش‌نامه‌ای به هیئت‌های سراسر کشور اعلام کرد؛ با توجه به رشد و توسعه ورزش اسکی کوهستان در کشور و لزوم تشکیل کارگروه اسکی کوهستان، مقتضی است تمامی هیأت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی نسبت به تشکیل کارگروه اسکی کوهستان استان و معرفی کادر مذکور شامل؛ مسئول، دبیر و روابط عمومی به این فدراسیون اقدامات لازم را انجام دهند.

اشتراک در RSS - گلستان