خبر

خبر های جدید

موفقیت در اخذ مدرک «طراحی قاره‌ای» توسط «امین عباسی»

پس از گذراندن موفق دوره طراحی و حضور به عنوان کارورز در رقابتهای آسیایی؛ «امین عباسی» طراح خوب کشورمان موفق به اخذ مدرک طراحی قاره ای گردید. این عنوان در جریان مجمع اخیر اتحادیه سنگ‌نوردی آسیا نیز مورد تایید اعضا قرار گرفت. فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی این موفقیت را به «امین عباسی» تبریک گفته، برای او حضور موفقی را در میادین بین المللی آرزو دارد.

 

تبریک به «رضا شهلائی» صعود کننده به قله «آناپورنا»

فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی بر خود لازم می‌داند صعود ارزشمند و موفقیت آمیز «رضا شهلائی» از کوه‌نوردان خوب کشورمان را به قله 8091 متری «آناپورنا» دهمین قله مرتفع جهان، صمیمانه تبریک عرض نماید. وی به همراه 6 کوه‌نورد خارجی دیگر و 7 راهنمای نپالی ساعت ١٥.٣٠ به وقت محلي در روز سه‌شنبه 4 فروردین ماه 94 ، موفق به صعود این قله شدند... 

شاخه ای از گل یاس؛ میهمان سفره هفت سین امسال

شاخه ای از گل یاس میهمان سفره هفت سین امسال است تا که یادی از یادگار رسول خدا را زنده کند. ضمن گرامی‌داشت این بهار فاطمی، سالی پر از برکت را برای هم‌وطنان عزیز آرزومندیم.

ساخت اولین دیواره سرعت مصنوعی «درای تولینگ»

به گزارش رسیده؛ برای اولین بار دیواره سرعت درای تولینگ در اصفهان نصب و تجهیز گردید. طراحی این نوع دیواره بر گرفته از مسابقات سرعت در امریکا می‌باشد که به علت آب شدن یخ های دیواره سرعت مسابقه به این صورت برگزار شد . ارتفاع این دیواره از زمین تا انتها 800 سانتی متر، عرض 100 سانتی متر و فاصله چوب های 4*4 از همدیگر 40 سانتی متر می‌باشد . این دیواره توسط  آقایان محمد رضا صفدریان ، اسماعیل صالحی و مجتبی هاشمی طراحی و نصب گردیده است. هدف از ساخت این دیواره نبودن دیواره های یخی در استان اصفهان و همچنین ارتقا ورزشکاران این رشته  در سطوح ملی و بین المللی  بوده است.

تسلیت به جناب آقای «آقاجانی» رئیس اسبق فدراسیون +زمان و مکان مراسم‌ها

در کمال تأسف با خبر شدیم؛ جناب آقای «صادق آقاجانی» رئیس اسبق فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی، درغم از دست دادن پدرشان عزادار هستند. ضمن تسلیت به ایشان و خانواده گرامی، از خداوند متعال برای آنمرحوم مغفور علو درجات را مسئلت داریم. مراسم تشییع آن فقید سعید؛ ساعت 9 صبح سه شنبه 4 فروردین از درب منزل آن مرحوم به آدرس: سعادت آباد، خیابان سروغربی، خیابان ریاضی بخشایش، کوچه سبز، پلاک 40 و مراسم تدفین: ساعت 10:30 همان روز دربهشت زهرا . مراسم ختم: روز پنج‌شنبه 6 فروردین ساعت 16 الی 17:30 میدان امام حسین (ع)، خیابان صفای شرقی، مسجدعلی بن موسی الرضا (ع).

انتشار «شیوه‌نامه‌ی برگزاری مسابقات صعودهای ورزشـــی» / 1394

انتشار «شیوه‌نامه‌ی برگزاری مسابقات صعودهای ورزشـــی» / 1394

«شیــوه‌نامه‌ی برگزاری مسابقات صعودهای ورزشـــی» (ویرایش چهارم)؛ قابل استفاده از فروردین سال 1394، توسط «کارگروه مسابقات و لیگ» تدوین و منتشر شد. این شیوه نامه را از طریق فایل پیوست دریافت و بهره برداری نمائید:

تبریک سال نو و بهار طبیعت به جامعه کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی

بار دیگر ‌به ‌لطف و عنایت حضرت حق، توفیق دیدار بھار آفرینش، با هزاران ‌نقش ‌و نگار چشم نواز و روح افزا فراهم گردید تا جمال بی‌انباز آن آفریدگار ‌بی‌همتا، آدمیان را به کمال و جمال بی‌مثا‌ل خود ر‌هنمون و ‌محظوظ نماید ...

تسلیت به جناب آقای «شامی نژاد» رئیس هیئت استان «آذربایجان شرقی»

در کمال تأسف با خبر شدیم؛ جناب آقای «شامی‌نژاد» رئیس هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان «آذربایجان شرقی»، درغم از دست دادن پدرشان عزادار هستند. ضمن تسلیت به ایشان و خانواده گرامی، از خداوند متعال برای آنمرحوم مغفور علو درجات را مسئلت داریم.

 

فعالیت‌های کارگروه «پزشکی، جستجو و نجات کوهستان» سال 1393 ؛ در یک نگاه

فعالیت‌های کارگروه «پزشکی، جستجو و نجات کوهستان» سال 1393 ؛ در یک نگاه

کارگروه «پزشکی، جستجو و نجات کوهستان» فهرستی از فعالیت‌های انجام شده سال 1393 را به شرح فایل‌ پیوست منتشر کرد: ...

 

برگزاری نشست پايان سال هيئت در «رشت»

نشست پايان سال هيئت در «رشت»

به گزارش رسیده؛ نشست پايان سال هيئت كوه‌نوردي و صعودهاي ورزشي استان گيلان با حضور اعضاي هيئت رييسه ، روسا و نايب رييسان هيئت هاي شهرستانهاي استان و مسئولين گروهها و پيشكسوتان در سالن آمفي تئاتر مجموعه المپيك رشت برگزار شد.
جلسه ساعت 16 شروع شد و در بخش اول با حضور نماينده ي معاونت پيشگيري از جرم دادگستري استان گيلان مباحث مختلف انتظامي امنيتي و قانوني مورد بحث و بررسي قرار گرفت و در بخش دوم اعضاي هيئت رييسه نسبت به معرفي كارگروهها و نيز ارائه عملكرد هشت ماهه هيئت استان اقدام نمودند و جلسه راس ساعت 20 به پايان رسيد .

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان فدراسیون «ایران» و فدراسیون غارشناسی «فرانسه»

عصر روز 3 شنبه 26 اسفند 93 در محل فدراسیون غارشناسی کشور «فرانسه» در شهر «لیون»، رئیس فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی ایران (به نمایندگی از جامعه غارشناسی و غارنوردی ایران) و رئیس فدراسیون غارشناسی فرانسه، دیدار و تفاهم نامه همکاری منعقد کردند ...

تامین اعتبار اولیه احداث مجموعه سنگ‌نوردی به اداره ورزش کازرون محول شد

تامین اعتبار اولیه احداث مجموعه سنگ‌نوردی به اداره ورزش کازرون محول شد

دکتر محمد صادقی نماينده مردم كازرون در مجلس شورای اسلامی، ماموریت اعتبار اولیه احداث مجموعه سنگنوردی سالنی در سال 94 را برای تأمین اعتبار به اداره ورزش و جوانان شهرستان کازرون محول نمود.

هفتاد و هشتیمن شماره‌ی فصلنامه‌ی «کوه» منتشر شد

هفتاد وهشتمین شماره‌ی فصلنامه‌ی کوه (سال بیستم – بهار 94 ) منتشر شد. این نشریه را می‌توانید از پیش‌خوان مطبوعات در سراسر کشور تهیه نمائید :

برگزاری طرح نوروزی 20 روزه ؛ «ایمنی شما، آرامش ما»

به گزارش رسیده؛ کارگروه ایمنی، جستجو و نجات هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان «گیلان» طرح نوروزی 20 روزه را از تاریخ 25 اسفند 93 تا 15 فروردین 94 با شعار «ایمنی شما، آرامش ما» برگزار می‌کند....

«ایران» میزبان مسابقات سنگ‌نوردی 2016 و 2017 «آسیا» شد

هم‌زمان با برگزاری اجلاس سنگ‌نوردی آسیا در شهر «بادن» سوئیس، کشورمان درخواست میزبانی رقابت‌های سنگ‌نوردی جوانان و نوجوانان آسیا 2016 و بزرگسالان آسیا 2017 را ارائه نمود، که با تأیید اعضا روبرو گردید. خاطر نشان می‌شود؛ زمان و مکان دقیق رقابت‌های فوق پس از بررسی‌های لازم میان فدراسیون ایران و اتحادیه آسیا متعاقباً اعلام خواهد گردید. شایان ذکر است؛ «رضا زارعی» رئیس فدراسیون و «محمد فهیمی» مسئول امور بین الملل فدراسیون در این اجلاس حضور داشتند.

 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - خبر