خبر

خبر های جدید

اعلام اسامی مدرسان «هواشناسی» مجاز به تدریس

بنا بر اعلام کارگروه آموزش فدراسیون؛ به اطلاع می‌رساند، اسامی زیر تا پایان سال 94 به عنوان مدرس هواشناسی مجاز به تدریس در دوره های هواشناسی هستند: خانم سارا آنجفی -  آقای محسن هاشم نژاد و  آقای علیرضا قاسم پور.

برگزاري چهار دوره كاراموزي كوهپيمايي‎

به گزارش روابط عمومی هیئت استان گیلان؛ از ابتداي سال جاري با درخواست هيئت هاي شهرستانهاي تابعه شامل شهرستانهاي رشت ، لاهيجان و صومعه سرا سه دوره كلاس كاراموزي كوهپمايي اقايان و يك دوره كلاس كاراموزي كوهپيمايي بانوان به مربيگري آقايان قامتي و ستوده و خانم داشاد برگزار شد و كاراموزان در سه روز مباحث مربوط به دوره را فرا گرفتند .

همچنين يك دوره كاراموزي مقدماتي برف و يخ نيز توسط گروههاي زير مجموعه هيئت كوهنوردي شهرستان رشت برگزار شد .

مراتب تأسف و تأثر فدراسیون از زمین‌لرزه «نپال» / کوه‌نوردان ایرانی سلامتند

پس از حادثه‌ی دلخراش زمین لرزه امروز در کشور «نپال» که علاوه بر تلفات زیاد در مناطق مسکونی، به دلیل ریزش بهمن در ارتفاعات کوهستانی، با جان‌باختن، زخمی و مجروح شدن تعدادی از کوه‌نوردان نیز همراه بود، فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی کشورمان مراتب تأسف و تأثر عمیق خود را از این حادثه اعلام داشته است. شایان ذکر است؛ بنا بر گزارش‌های دریافتی، هر سه کوه‌نورد کشورمان مستقر در هیمالیای خومبو روالینگ؛ «پروانه کاظمی»، «عظیم قیچی ساز» و «دکتر علیرضا بهپور» در سلامتی کامل هستند.

تسلیت به جناب آقای «مهدی شیرازی»

ا خبر شدیم؛ جناب آقای «نعیم آبادی» رئیس اسبق هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی خطه خراسان، درغم از دست دادن یکی از عزیزانشان عزادار است. ضمن تسلیت به ایشان و خانواده گرامی، از خداوند متعال برای آنمرحومه مغفوره علو درجات را مسئلت داریم. - See more at: http://msfi.ir/346.html#sthash.t2R6nm3l.dpuf

با خبر شدیم؛ جناب آقای «مهدی شیرازی» از پیش‌کسوتان و چهره‌های نام آشنای جامعه کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی، درغم از دست دادن پدر بزرگوارشان عزادار است. ضمن تسلیت به ایشان و خانواده گرامی، از خداوند متعال برای آنمرحوم مغفور علو درجات را مسئلت داریم. مراسم ها: ...

فراخوان همایش صعود استانی به قله «سیاه کوه»

بنا بر گزارش رسیده؛ همایش صعود استانی به قله «سیاه کوه» در استان «سمنان» در تاریخ 11 اردیبهشت 94 برگزار خواهد شد. اطلاعات این همایش را از طریق مندرجات پوستر ملاحظه نمائید. (برای بزرگ‌نمائی روی تصویر پوستر کلیک کنید).

 

 

فراخوان برگزاری همایش صعود سراسری کشور در شهرستان «سردشت»

به گزارش رسیده؛ به اطلاع میرساند هیئت کوه‌نوردی و صعود‌های ورزشی شهرستان سردشت در نظر دارد به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت؛ همایش بزرگ صعود سراسری کوه‌نوردان کشور را با شعار «همدلی و همزبانی دولت و ملت و حفظ محیط زیست و جنگل ها» در تاریخ 24 و 25 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار نماید. خواهشمند است هیأت های استان ها و شهرستان ها آمادگی خود را به همراه لیست نفرات انتخابی حداکثر تا تاریخ 94/2/15 به هیئت کوه‌نوردی و صعود‌های ورزشی شهرستان سردشت ارسال نمایند.

پاکسازی پارک ملی و پناه گاه حیات وحش کلاه قاضی / به مناسبت روز جهانی زمین پاک

به گزارش روابط عمومی هیئت استان اصفهان؛ پارک ملی و پناه گاه حیات وحش کلاه قاضی به مناسبت روز جهانی زمین پاک با حضور کوهنوردان استان اصفهان ، روسا و پرسنل محیط زیست ، جمعیت طبیعت یاران ، زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست و دوستداران طبیعت پاک سازی شد.

برگزاری يك دوره كارآموزي كوه‌پيمايي

يك دوره كارآموزي كوه‌پيمايي در تاریخ 3 و 4 اردیبهشت توسط هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی شهرستان «اردبیل» و با حضور 12 نفر از کوه‌نوردان شهرستان برگزار گردید. مدرس دوره «حسین سیفی» / ارسال خبر و عکس: «مهدی اخوی».

 

گزارش از نشست با ریاست فدراسیون غارشناسی «فرانسه» و گروه همراه در «تهران»

پیرو هماهنگی های کارگروه غارنوردی و غارشناسی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با مسئول کارگروه غارنوردی و غارشناسی هیئت کوهنوردی استان تهران نشستی با حضور گروه های فعال در زمینه غارنوردی و ریاست فدراسیون غارنوردی فرانسه و مدرسین عکاسی غار این کشور به میزبانی خانه کوهنوردان تهران 3 اردیبهشت برگزار گردید.

طی این نشست گروه ها با نمایش فیلم وعکس به معرفی خود و ارائه رزومه فعالیت های غارنوردی اشان اعم از پیمایش ها، اکتشافات ، عکاسی و نقشه برداری و تمرین های امدادی خود پرداختند.

پناهگاه «پلنگچال» به سیستم «برق خورشیدی» مجهز شد

با پيگيرى کارگروه پناهگاه‌های فدراسیون، سولارهای اهدايى شهردارى «ناحيه كوهستان منطقه يك»، در پناهگاه «پلنگچال» نصب گردید. ظرفیت تولید این دستگاهها يك كيلو وات انرژى بوده و توانایی روشنايى  حداكثر ٣٠٠ تا ٤٠٠ وات برق را خواهد داشت. لازم به ذکر است تلاش کارگروه پناهگاه‌ها به منظور نصب دکلهای آنتن دهی تلفن همراه، بدلیل نبود برق تاکنون بی نتیجه مانده است. با نصب دستگاه سولار امید می‌رود بخشی از برق مورد نیاز این طرح تأمین گردد...

برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت استان «اصفهان» / انتخاب «علیرضا بوژمهرانی»

به گزارش روابط عمومی هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان «اصفهان»؛ مجمع انتخاباتی هیئت این استان با حضور «رضا زارعی» رئیس فدراسیون، «محمد سلطان حسینی» مدیر کل ورزش و جوانان استان، «حمید آسیابان» رئیس کارگروه امور استان‌های فدراسیون و «باقری» نماینده وزارت و جوانان و همچنین اعضای مجمع، صبح روز پنج شنبه سوم اردیبهشت 94 در تالار اجتماعات سرای ورزشکاران اصفهان برگزار شد و اعضاء به «علیرضا بوژمهرانی» رای موافق دادند ...

گزارشی از حضور رئیس فدراسیون غارشناسی «فرانسه» در «شیراز»+ عکس

گزارشی از حضور رئیس فدراسیون غارشناسی «فرانسه» در «شیراز»+ عکس

رییس فدراسیون غارشناسی فرانسه به منظور آشنایی با غارنوردان فارسی و فعالیت های انجام گرفته توسط آنها به شیراز سفر کرد.

 به گزارش روابط عمومی هیئت کوه‌نوردی وصعودهای ورزشی فارس، لورانس تانگی رییس فدراسیون غارشناسی کشور فرانسه به همراه فیلیپ کروچه  مسئول بخش عکس اتحادیه جهانی غارنوردی  و سه عکاس و غارنورد مطرح فرانسوی  دیگر و مصدری مسئول کارگروه غارشناسی فدراسیون در این برنامه حضور داشتند.

بدرقه سنگ‌نوردان ایرانی اعزامی به برنامه‌ی گشایش دیواره «شاخ اژدها»

​تیمی 8 نفره از سنگ‌ نوردان کشورمان که قصد صعود به دیواره «شاخ اژدها» در «تیومان» مالزی را دارد صبح دیروز با حضور در فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی ضمن دیدار با رئیس فدراسیون، برنامه خود جهت فعالیت در کشور «مالزی» را تشریح نمودند. این تیم به منظور گشایش مسیری نو به نام ایرانیان با سرپرستی «محمود قویدل» عازم این سفرخواهد شد. برای این عزیزان آرزوی موفقیت و سلامتی داریم.

انتشار «مجموعه قوانین و مقررات مسابقات صعودهای ورزشـــی» سال 2015

«مجموعه قوانین و مقررات مسابقات صعودهای ورزشـــی» سال 2015

«مجموعه قوانین و مقررات مسابقات صعودهای ورزشـــی» سال 2015 (نسخه یک، فروردین 94)، توسط «کارگروه مسابقات و لیگ» تدوین و منتشر شد. این مجموعه را از طریق فایل پیوست دریافت و بهره برداری نمائید: ...

صعود بهاره به قله «کان صیفی» / آقایان

به اطلاع کلیه هیئت‌های کوه‌نوردی، گروه‌ها و باشگاه‌های سراسر کشور می‌رساند هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان «ایلام» در نظر دارد صعود بهاره به قله «کان صیفی» (آقایان) را در تاریخ 17و18 اردیبهشت ماه سالجاری به شرح ذیل برگزار نماید:
- زمان برگزاری صعود 17و18 اردیبهشت 94 می باشد.
- زمان پذیرش چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 از ساعت 14 لغایت 18 می باشد.
- مکان پذیرش : ایلام –جاده مهران –مجموعه ورزشی الغدیر –سالن شهداء قلاویزان

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - خبر