زنجان

هیات کوهنوردی زنجان

برگزاری دوره کلاس هواشناسی کوهستان

برگزاری دوره کلاس هواشناسی کوهستان

در روزهای 18 و 19 بهمن ماه سال جاری و بر اساس فراخوان صورت گرفته توسط هیئت کوه‌نوردی و صعود های ورزشی استان «زنجان»؛ دوره کلاس هواشناسی، با تدریس مطالب کاربردی مدرس فدراسیون «مهندس هاشم نژاد» با حضور جمعی از مدرسین، مربیان کوهپیمائی و دیگر کوهنوردان در سالن جلسات اداره راه وشهرسازی استان برگزار گردید.

 

فراخوان دوره هوا شناسی کوهستان مقدماتی

به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه آموزش هئیت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان در راستای اجرای تقویم آموزشی سال 1394 و به منظور توسعه کمی و کیفی و ارتقای سطح آموزش در سراسر کشور در نظر دارد. دوره هوا شناسی کوهستان مقدماتی را به‌ شرح زیر برگزار ‌نماید: ...

گزارشی از برگزاری یازدهمین کلاس مدرسه کوه‌نوردی

به گزارش هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان؛ یازدهمین برنامه مدرسه کوهنوردی به تاریخ 18/دی/94 در قله قوش قیه سی جهت آشنایی با شرایط اجرای برنامه در فصل زمستان و معرفی تجهیزات کوهنوردی لازم در این فصل و صعود قله برگزارگردید. این برنامه با حضورنفراتی دررده های سنی 7 تا 40سال درساعت 7:00صبح از منطقه سهرین آغازشد. نفرات شرکت کننده بعد از تقسیم بندی، با هدایت تیم سرپرستی و پشتیبانی تیم امدادی هلال احمر به کوهنوردی پرداختند.

فراخوان دوره مربیگری درجه 3 صعودهای ورزشی / آقایان و بانوان / زنجان

به آگاهی می‌رساند: به منظور توسعه کمی و کیفی و ارتقای سطح آموزش در سراسر کشور، این فدراسیون در نظر دارد دوره مربیگری درجه 3 صعودهای ورزشی را در دو بخش آقایان و بانوان به میزبانی هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان برگزار نماید ...

برگزاری اولین گردهمایی مسئولین کارگروه پیش‌کسوتان هیئت‌های استانی

برگزاری اولین گردهمایی مسئولین کارگروه پیش‌کسوتان هیئت‌های استانی

کارگروه پیش‌کسوتان فدراسیون اولین گردهمایی مسئولین کارگروه پیش‌کسوتان هیئت‌های استانی را 14 آبان ماه در مجتمع کوهستانی پلور آغاز کرد. در این گردهمایی و هم‌اندیشی که با حضور «رضا زارعی» رئیس فدراسیون، «نصرت ا.. نوری» رئیس کارگروه پیش‌کسوتان فدراسیون و تعدادی دیگر از مسئولین و عوامل کارگروه های فدراسیون نیز همراه بود؛ مباحث مختلفی پیرامون فعالیت های این کارگروه و رویکردها و برنامه های آتی مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

اجرای ششمین برنامه مدرسه کوه‌نوردی با معرفی فعالیت های تخصصی

اجرای ششمین برنامه مدرسه کوه‌نوردی با معرفی فعالیت های تخصصی

به گزارش هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان؛ ششمین برنامه مدرسه کوهنوردی به تاریخ 24/مهر/94 ساعت  6:30 صبح در منطقه گلجیک زنجان برگزار گردید.

این برنامه با موضوع معرفی اصول اولیه سنگ نوردی در محیط های طبیعی وشروع برنامه های تخصصی استعداد یابی از کار آموزان بود.

برگزاری مراسم گرامیداشت روز کوه‌نوردی

هیات کوهنوردی استان زنجان به مناسبت هفته تربیت بدنی وروز کوهنوردی روز جمعه مورخ 17مهر 94 اقدام به برگزاری مراسم گرامیداشت روز کوهنوردی کرد.

این مراسم با استقبال خوبی از سوی پیشکسوتان ، کوهنوردان وعلاقمندان به طبیعت مواجه شد. برنامه از ساعت 6:30صبح با صعود نمادین شرکت کنندگان به قله سنبله ازرخ جنوبی آغازشد و پس از فرود از رخ شمالی وپذیرایی صبحانه از شرکت کننده گان پایان یافت .

گزارش پنجمین برنامه مدرسه کوه‌نوردی

گزارش پنجمین برنامه مدرسه کوه‌نوردی

به گزارش هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان؛ پنجمین برنامه مدرسه کوهنوردی به تاریخ 10/مهر/94 ساعت  6:30 صبح در کوه های شمالی شهر زنجان برگزار گردید. این برنامه با موضوع آموزش درخصوص مخاطرات کوهستان وتمرین عملی آموزش های پیشین ونکاتی از هواشناسی کوهستان اجرا شد.

کار آموزان دررده های سنی 7 تا 40سال بودند، که بعد از تقسیم بندی رده های سنی ، با هدایت تیم سرپرستی و پشتیبانی تیم امدادی هلال احمر از مسیرهای متنوع به کوهنوردی پرداختند  .

گزارش مراسم تقدیر از قهرمانان مسابقات کشوری

هیئت کوهنوردی استان زنجان از مدال آوران مسابقات سنگنوردی قهرمانی کشوری وانتخابی تیم ملی با اهداء جوایزی تقدیر کرد. این مراسم درروز چهارشنبه  اول مهر ماه با حضور رئیس هیات کوهنوردی استان جناب آقای بیات منش وجمعی از مسئولین کار گروههای هیات استان  در سالن اختصاصی سنگنوردی برگزار گردید ...

گزارشی از برگزاری چهارمین کلاس مدرسه کوه‌نوردی

به گزارش هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان؛ چهارمین برنامه مدرسه کوهنوردی به تاریخ 20/شهریور/94 در قله آیی قیه سی برای آموزش و تمرین اصول گام برداری وکوهنوردی با مسافت وارتفاع بیشتربرگزارگردید. این برنامه با حضور 147نفر دررده های سنی 7 تا 40سال درساعت 6:30صبح آغازشد.نفرات شرکت کننده بعد از تقسیم بندی، با هدایت تیم سرپرستی و پشتیبانی تیم امدادی هلال احمر از مسیرهای متنوع به کوهنوردی پرداختند .

 

اجرای برنامه سوم مدرسه کوه‌نوردی

به گزارش هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان؛ سومین برنامه مدرسه کوهنوردی به تاریخ 06/شهریور/94 در قله سنبله برای آشنایی کارآموزان با مبانی اولیه کوهپیمایی برگزار گردید. این برنامه با حضور 187نفر درکوههای شمالی دررده های سنی 7 تا 40سال درساعت 7:00صبح آغازشد.نفرات شرکت کننده بعد از تقسیم بندی، با هدایت تیم سرپرستی و پشتیبانی تیم امدادی هلال احمر از مسیرهای متنوع به کوهنوردی پرداختند ...

ارسال خبر و عکس: «محسن هاشم نژاد»

شروع به کار مدرسه کوهنوردی هیئت استان با استقبال 250 نفر + عکس

به گزارش هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان؛ پس از برنامه ریزی 9 ماهه و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و اطلاع رسانی و تبلیغات در سطح شهر ، اولین برنامه در تاریخ 09/05/94 در مجموعه ائل داغی (سینما روباز) برای آشنایی کارآموزان و تشریح برنامه ها ی 6 ماهه برگزار گردید.
در این برنامه مدیرکل اداره ورزش و جوانا استان و برخی مسوولین حضور داشتند.
و پس از توضیح برنامه ها و تفکیک کارآموزان با توجه به رده سنی (7 تا 40 سال) در مسیرهای از پیش تعیین شده در کنار مربیان اقدام به پیمایش مسیرها و صعود قله  با حضور 197 نفر کارآموز نمودند.

ممانعت از ثبت گروه‌های فاقد کارگروه حفظ محیط کوهستان

با گسترش ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی در میان آحاد جامعه، به همان نسبت شاهد تخریب گسترده محیط زیست کوهستان‌های کشور هستیم. از جمله این آلودگی‌ها و تخریب‌ها؛ باقی‌گذاردن پسماندها در کوهستان می‌باشد. در این راه باشگاه‌ها و گروه‌های کوهنوردی نقش ارزشمندی در جلوگیری از این تخریب دارند. بدیهی است بی‌تفاوتی این ارکان ارزشمند تشکیلاتی در مقابل تخریب گسترده و به‌جای گذاشتن پسماند در کوهستان امری است نابخشودنی.

جلسه رؤسا و دبیران هیئت‌ها؛ ۸ و ۹ آبان در «ونداربن»

با توجه به برگزاری جلسه رؤسا و دبیران هیئت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی سراسر کشور در تاریخ ۸ و ۹ آبان ماه سال جاری در شهرستان کلاردشت ـ مجتمع کوهستانی ونداربن، مراتب جهت اطلاع و برنامه‌ریزی مسئولین محترم هیأت‌ها اعلام می‌شود.
شایان ذکر است اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.

تشکیل کارگروه اسکی کوهستان در هیئت‌های استانی

فدراسیون طی بخش‌نامه‌ای به هیئت‌های سراسر کشور اعلام کرد؛ با توجه به رشد و توسعه ورزش اسکی کوهستان در کشور و لزوم تشکیل کارگروه اسکی کوهستان، مقتضی است تمامی هیأت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی نسبت به تشکیل کارگروه اسکی کوهستان استان و معرفی کادر مذکور شامل؛ مسئول، دبیر و روابط عمومی به این فدراسیون اقدامات لازم را انجام دهند.

اشتراک در RSS - زنجان