دومین جشنواره صعودهای برتر سال 93

1394/04/10 | روابط عمومیمتن خبر :

دومین جشنواره صعودهای برتر: معرفی برگزیدگان بخش کوه‌نوردی و دیواره نوردی

 

در آئین اختتامیه دومین جشنواره صعودهای برتر که دقایقی پیش برگزار شد؛ بر اساس نظر هیئت داوران، برنامه‌ی «پیمایش زمستانی خط الرأس دنا» توسط «احسان کلانتری» و «حسین قائدی» از استان فارس به عنوان برنامه‌ی برگزیده جشنواره در حوزه کوه‌نوردی معرفی، تقدیر و «کلنگ نمادین» جشنواره با حضور دکتر «شعبانی بهار» معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان؛ به این تیم اهداء شد. همچنین برنامه «گشایش مسیری نو  به نام  راژیا  در دیواره علم کوه» به عنوان برنامه برگزیده در حوزه «دیواره نوری» معرفی و یادبود جشنواره مزین به «کارابین نمادین» به اعضای این تیم «فرشاد میجوجی» و «سعید آقاکاشی» اهداء گردید ...

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی؛‌ در آئین اختتامیه دومین جشنواره صعودهای برتر در روز سه‌شنبه 9 تیر ماه 94 ازساعت 18 الی 21 در سال شهید قندی وزارت ارتباطات برگزار شد.

این مراسم در ابتدا با سخنرانی «رضا زارعی» و توضیحاتی پیرامون رویکردهای برگزاری جشنواره صعودهای برتر همراه بود. سپس از «جواد نصیر زاده» مدیریت شرکت «قایا» به عنوان تولیدکننده نمونه، «دکتر صالحی» مدیر مسئول «فصلنامه کوه» به عنوان برگزیده‌ی نشر، «عبدالله اشتری» مدیر انجمن حفظ محیط کوهستان  به عنوان فعال محیط زیست، «سهیلا یزدآبادی» به عنوان کوه‌بانوی پیش‌کسوت، «صادق کرباسی» به عنوان پیش‌کسوت اثرگذار، «جلال چشمه قصابانی» به عنوان کوه‌نورد دوران با اهدای یادبود جشنواره و لوح؛ تقدیر و تجلیل به عمل آمد

همچنین ضمن پخش فیلمی کوتاه از «اقبال افلاکی» که اخیراً‌ با بیماری سرطان مبارزه‌ی سختی کرده است؛ به عنوان نمونه‌ای از اراده و  استقامت و تسلیم نشدن در برابر مصائب زندگی؛ تقدیر شد.

شایان ذکر است؛ با توجه به ایجاد «دفتر حفظ محیط زیست و توسعه پایدار» در وزارت ورزش و جوانان و معرفی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی به عنوان «حامی محیط زیست در صیانت از گونه حیوانی کَل»؛ با حضور دکتر «شجیعی» سرپرست این دفتر از پوستر طراحی شده‌ی فدراسیون رونمائی شد. همچنین یادبودهای مختلفی نیز در این رابطه و با طرح «کَل» به شرکت کنندگان و تقدیرشوندگان مراسم اهداء گردید.

در ادامه‌ی مراسم و پس از معرفی و تقدیر از «مهدی شیرازی»، «دکتر بهپور»، «پرستو ابریشمی»، «رضا طراحی» و «بهنام جدائیان» به عنوان هیئت داوران جشنواره‌ی دوم، توضیحات هیئت داوران در خصوص نحوه‌ی ارزیابی صعودها توسط «دکتر بهپور» ارائه شد.

پس از گزارش و توضیحات هیئت داوران؛ برنامه‌ها در حوزه‌ی «کوه‌نوردی»، «صعودهای خارجی» و «دیواره نوردی» ابتدا با نمایش فیلمی کوتاه و سپس حضور اعضای تیم روی صحنه و تقدیر از آنها به ترتیب ذیل انجام شد:

حوزه کوه نوردی (بخش مسابقه):

- برنامه‌ی «تلاش صعود زمستانی دماوند از دره یخار» تیمی متشکل از کوه‌نوردان استان زنجان و گروه کوه‌نوردی تهران با حضور ابوالفضل زمانی، سید حمید صدیقیان، حسین مقدم، سعید کریمی، نوید هنرکار، مهدی بیگدلی، حسین صالحی، اکبر دلریش و امیر زمانی.

- برنامه‌ی «پیمایش زمستانی خط الراس  هفت خوان ؛منطقه تخت سلیمان»تیمی از کوه‌نوردان همدانی شامل؛نیما اسکندری و علی محمودی.

- برنامه‌ی «پیمایش زمستانی خط الرأس دنا» توسط کوه‌نوردان استان فارس احسان کلانتری و حسین قائدی.

حوزه صعودهای خارجی (بخش جنبی):

- صعود به دیواره «گراندکاپوسین» توسط حسن گرامی و حمید شفقی

- صعود به قله «فیری کوریا» در قزاقستان و گشایش مسیری به نام «ایران» توسط امین معین و حامد حواله دار نژاد

حوزه دیواره نوردی ( بخش مسابقه)

-برنامه «گشایش مسیر ی نو  به نام  راژیا  در دیواره علم کوه » توسط فرشاد میجوجی و سعید آقاکاشی .

گفتنی‌ست از « صعود زمستانی دماوند از یال سیوله» در حوزه کوه‌نوردی و «گشایش مسیر بر روی دیواره بیستون به نام کاراکال» در حوزه دیواره نوردی به عنوان برنامه برنامه‌های شرکت کننده در جشنواره و بخش مسابقه با ذکر نام یاد و تشویق شد.

در مجموع؛ برنامه «گشایش مسیری نو  به نام  راژیا  در دیواره علم کوه » به عنوان برنامه برگزیده در حوزه «دیواره نوری» معرفی و یادبود جشنواره مزین به «کارابین نمادین» به اعضای این تیم «فرشاد میجوجی» و «سعید آقاکاشی» اهدا شد.

و در نهایت نیز برنامه‌ی «پیمایش زمستانی خط الرأس دنا» با قرائت «جلال چشمه قصابانی» به عنوان برنامه برگزیده جشنواره در حوزه «کوه‌نوردی» معرفی و «کلنگ نمادین جشنواره» ( از تولیدات شرکت هفت گوهر) با حضور «دکتر شعبانی» معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و «رضا زارعی» رئیس فدراسیون به اعضای این تیم؛ «احسان کلانتری» و «حسین قائدی» اهداء شد.

همچنین «کلنگ نمادین جشنواره» به پیش کسوتان «سهیلا یزدآبادی» ، «صادق کرباسی»، «اقبال افلاکی» و کوه‌نورد دوران «جلال چشمه قصابانی» اعطا شد.

شایان ذکر است در حاشیه ی این مراسم؛ کمک های نقدی جامعه کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی به نفع زلزله زدگان نپال؛ در قالب خرید کتاب های اهدائی مولفان؛ جمع آوری شد.

این مراسم با پذیرایی افطار از حضار به پایان رسید.

 

 


آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین روا رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

آخرین بخشنامه ها

1401/11/10 -- دوره مدرسی پیشرفته ناوبری ( GPS ) به میزبانی استان فارس (ویژه پذیرفته شدگان آزمون استان فارس)
1401/11/09 -- 🔺اطلاعیه کمیته تیم های ملی/ برگزاری سومین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی کامباین آقایان (20 و 21 بهمن 1401)
1401/11/09 -- 🔺 اطلاعیه / تعویق برگزاری دوره مربیگری درجه 3 برف و یخ آقایان رینه (10 لغایت 12 بهمن 1401
1401/11/01 -- اسامی پذیرفته‌شدگان دوره‌های یکسان‌سازی مدرسین بلد محلی کوهستان در استان‌های چهارمحال و بختیاری ( فرخ شهر) و آذربایجان شرقی (مراغه) آذر و دی 1400
1401/11/01 -- 🔴اطلاعیه / تغییر زمان برگزاری سومین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی کامباین آقایان
1401/11/01 -- 🔴اطلاعیه / تغییر زمان برگزاری آزمون ورودی دوره مربیگری درجه 3 کوهنوردی با اسکی
1401/10/28 -- اسامی قبول‌شدگان دوره مربیگری درجه ۳ دره نوردی / ۲ لغایت ۶ دی ماه ۱۴۰‍۱
1401/10/28 -- اسامی قبول‌شدگان دوره مربیگری درجه ۲ دره نوردی / ۷ لغایت ۱۱ دی ماه ۱۴۰‍۱
1401/10/26 -- 🔴اطلاعیه / قابل توجه شرکت کنندگان در آزمون ورودی مدرسی مبانی جستجو
1401/10/26 -- بارگذاری عکس در پرتال متقاضیان حکم مربی راهنمای سطح باشگاه
1401/10/25 -- قابل توجه متقاضیان دوره مدرسی پزشکی کوهستان و غار
1401/10/25 -- برگزاری دوره‌های آموزشی نجات در برف با رعایت تمامی آئین‌نامه‌ها، شیوه‌نامه‌ها، قوانین دوره‌های مربوطه، حفظ ایمنی و با نظارت هیأت‌های استان
1401/10/24 -- اسامی پذیرفته شدگان طراحی درجه ۲ صعودهای ورزشی (سنگنوردی داخل سالن)
1401/10/24 -- 🔴اطلاعیه فوری / تغییر محل برگزاری دوره طراحی درجه۳
1401/10/21 -- لیست احکام جدید آماده تحویل/ آذر ماه 1401
1401/10/20 -- دومین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی کامباین بانوان
1401/10/20 -- سومین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی کامباین آقایان
1401/10/20 -- سومین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی سرعت همدان ـ بهمن 1401
1401/10/19 -- مناقصه احداث سقف سالن سنگنوردی مجموعه ورزشی کبکانیان
1401/10/17 -- تأخیر در برگزاری دوره طراحی درجه 3 صعودهای ورزشی بانوان


بخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها