دومین جشنواره صعودهای برتر سال 93

1394/04/10 | روابط عمومیمتن خبر :

دومین جشنواره صعودهای برتر: معرفی برگزیدگان بخش کوه‌نوردی و دیواره نوردی

 

در آئین اختتامیه دومین جشنواره صعودهای برتر که دقایقی پیش برگزار شد؛ بر اساس نظر هیئت داوران، برنامه‌ی «پیمایش زمستانی خط الرأس دنا» توسط «احسان کلانتری» و «حسین قائدی» از استان فارس به عنوان برنامه‌ی برگزیده جشنواره در حوزه کوه‌نوردی معرفی، تقدیر و «کلنگ نمادین» جشنواره با حضور دکتر «شعبانی بهار» معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان؛ به این تیم اهداء شد. همچنین برنامه «گشایش مسیری نو  به نام  راژیا  در دیواره علم کوه» به عنوان برنامه برگزیده در حوزه «دیواره نوری» معرفی و یادبود جشنواره مزین به «کارابین نمادین» به اعضای این تیم «فرشاد میجوجی» و «سعید آقاکاشی» اهداء گردید ...

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی؛‌ در آئین اختتامیه دومین جشنواره صعودهای برتر در روز سه‌شنبه 9 تیر ماه 94 ازساعت 18 الی 21 در سال شهید قندی وزارت ارتباطات برگزار شد.

این مراسم در ابتدا با سخنرانی «رضا زارعی» و توضیحاتی پیرامون رویکردهای برگزاری جشنواره صعودهای برتر همراه بود. سپس از «جواد نصیر زاده» مدیریت شرکت «قایا» به عنوان تولیدکننده نمونه، «دکتر صالحی» مدیر مسئول «فصلنامه کوه» به عنوان برگزیده‌ی نشر، «عبدالله اشتری» مدیر انجمن حفظ محیط کوهستان  به عنوان فعال محیط زیست، «سهیلا یزدآبادی» به عنوان کوه‌بانوی پیش‌کسوت، «صادق کرباسی» به عنوان پیش‌کسوت اثرگذار، «جلال چشمه قصابانی» به عنوان کوه‌نورد دوران با اهدای یادبود جشنواره و لوح؛ تقدیر و تجلیل به عمل آمد

همچنین ضمن پخش فیلمی کوتاه از «اقبال افلاکی» که اخیراً‌ با بیماری سرطان مبارزه‌ی سختی کرده است؛ به عنوان نمونه‌ای از اراده و  استقامت و تسلیم نشدن در برابر مصائب زندگی؛ تقدیر شد.

شایان ذکر است؛ با توجه به ایجاد «دفتر حفظ محیط زیست و توسعه پایدار» در وزارت ورزش و جوانان و معرفی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی به عنوان «حامی محیط زیست در صیانت از گونه حیوانی کَل»؛ با حضور دکتر «شجیعی» سرپرست این دفتر از پوستر طراحی شده‌ی فدراسیون رونمائی شد. همچنین یادبودهای مختلفی نیز در این رابطه و با طرح «کَل» به شرکت کنندگان و تقدیرشوندگان مراسم اهداء گردید.

در ادامه‌ی مراسم و پس از معرفی و تقدیر از «مهدی شیرازی»، «دکتر بهپور»، «پرستو ابریشمی»، «رضا طراحی» و «بهنام جدائیان» به عنوان هیئت داوران جشنواره‌ی دوم، توضیحات هیئت داوران در خصوص نحوه‌ی ارزیابی صعودها توسط «دکتر بهپور» ارائه شد.

پس از گزارش و توضیحات هیئت داوران؛ برنامه‌ها در حوزه‌ی «کوه‌نوردی»، «صعودهای خارجی» و «دیواره نوردی» ابتدا با نمایش فیلمی کوتاه و سپس حضور اعضای تیم روی صحنه و تقدیر از آنها به ترتیب ذیل انجام شد:

حوزه کوه نوردی (بخش مسابقه):

- برنامه‌ی «تلاش صعود زمستانی دماوند از دره یخار» تیمی متشکل از کوه‌نوردان استان زنجان و گروه کوه‌نوردی تهران با حضور ابوالفضل زمانی، سید حمید صدیقیان، حسین مقدم، سعید کریمی، نوید هنرکار، مهدی بیگدلی، حسین صالحی، اکبر دلریش و امیر زمانی.

- برنامه‌ی «پیمایش زمستانی خط الراس  هفت خوان ؛منطقه تخت سلیمان»تیمی از کوه‌نوردان همدانی شامل؛نیما اسکندری و علی محمودی.

- برنامه‌ی «پیمایش زمستانی خط الرأس دنا» توسط کوه‌نوردان استان فارس احسان کلانتری و حسین قائدی.

حوزه صعودهای خارجی (بخش جنبی):

- صعود به دیواره «گراندکاپوسین» توسط حسن گرامی و حمید شفقی

- صعود به قله «فیری کوریا» در قزاقستان و گشایش مسیری به نام «ایران» توسط امین معین و حامد حواله دار نژاد

حوزه دیواره نوردی ( بخش مسابقه)

-برنامه «گشایش مسیر ی نو  به نام  راژیا  در دیواره علم کوه » توسط فرشاد میجوجی و سعید آقاکاشی .

گفتنی‌ست از « صعود زمستانی دماوند از یال سیوله» در حوزه کوه‌نوردی و «گشایش مسیر بر روی دیواره بیستون به نام کاراکال» در حوزه دیواره نوردی به عنوان برنامه برنامه‌های شرکت کننده در جشنواره و بخش مسابقه با ذکر نام یاد و تشویق شد.

در مجموع؛ برنامه «گشایش مسیری نو  به نام  راژیا  در دیواره علم کوه » به عنوان برنامه برگزیده در حوزه «دیواره نوری» معرفی و یادبود جشنواره مزین به «کارابین نمادین» به اعضای این تیم «فرشاد میجوجی» و «سعید آقاکاشی» اهدا شد.

و در نهایت نیز برنامه‌ی «پیمایش زمستانی خط الرأس دنا» با قرائت «جلال چشمه قصابانی» به عنوان برنامه برگزیده جشنواره در حوزه «کوه‌نوردی» معرفی و «کلنگ نمادین جشنواره» ( از تولیدات شرکت هفت گوهر) با حضور «دکتر شعبانی» معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و «رضا زارعی» رئیس فدراسیون به اعضای این تیم؛ «احسان کلانتری» و «حسین قائدی» اهداء شد.

همچنین «کلنگ نمادین جشنواره» به پیش کسوتان «سهیلا یزدآبادی» ، «صادق کرباسی»، «اقبال افلاکی» و کوه‌نورد دوران «جلال چشمه قصابانی» اعطا شد.

شایان ذکر است در حاشیه ی این مراسم؛ کمک های نقدی جامعه کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی به نفع زلزله زدگان نپال؛ در قالب خرید کتاب های اهدائی مولفان؛ جمع آوری شد.

این مراسم با پذیرایی افطار از حضار به پایان رسید.

 

 


آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین روا رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

آخرین بخشنامه ها

1397/12/01 -- اطلاعیه برگزاری دوره‌های آموزشی پیشرفته و مربیگری درجه 3 کوه‌نوردی با اسکی
1397/11/23 -- قدردانی از برگزاری و حضور فعال در صعود زمستانی دهه مبارک فجر / قلل رشته کوه سهند
1397/11/23 -- قدردانی از برگزاری و حضور فعال در نوزدهمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی جام فجر «سرعت»
1397/11/17 -- فراخوان دوره مربیگری درجه 2 کوه‌نوردی با اسکی پلور با حضور مربی اتریشی ـ اسفند 97
1397/11/17 -- فراخوان بازآموزی مربیان درجه ۳ کوه‌نوردی با اسکی پلور با حضور مربی اتریشی ـ اسفند 97
1397/11/10 -- احکام مربیگری، داوری، طراحی و مربی راهنمای کوهستان سطح باشگاه آماده تحویل / بهمن 1397
1397/11/10 -- قدردانی از مربیان، سرپرستان، خانواده‌های گرامی و ورزشکاران حاضر در اردوی استعدادپروری زاهدان ـ دی 1397
1397/11/08 -- پنجمین دوره مسابقات سنگ نوردی جام فجر گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رده‌های سنی نوجوانان و نونهالان ـ گرایش سرطناب ـ دختران و پسران/تهران ـ اسفند 1397
1397/11/07 -- معرفی محل‌های برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف
1397/11/06 -- تشکر و قدردانی به جهت اولین دوره مسابقات جام سنگ‌نوردی باشگاه‌ها
1397/11/03 -- اسامی قبول شدگان دوره طراحی و داوری درجه 3 دوی کوهستان (اسکای رانینگ ) تهران دیماه 1397
1397/10/26 -- بخشنامه تکمیلی نخستین دوره جام سنگنوردی باشگاه‌ها
1397/10/25 -- دومین دوره دانش‌افزایی کوهپیمایی همگانی آقایان ـ بانوان/ بهمن 97
1397/10/22 -- احکام مربیگری، داوری، طراحی و مربی راهنمای کوهستان سطح باشگاه آماده تحویل - دی ماه 1397
1397/10/18 -- تمدید مهلت ثبت نام ششمین دوره مسابقات قهرمانی کشور کوه‌نوردی با اسکی تا 30 دی ماه
1397/10/15 -- اطلاعیه برگزاری دوره های کارگاه آموزشی نجات در برف(بهمن شناسی) از تاریخ 19 دی ماه
1397/10/15 -- اطلاعیه برگزاری دوره های آبشار یخی از تاریخ 19 دی ماه
1397/10/15 -- نوزدهمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی سرعت جام فجر گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی زنجان ـ بهمن 97/ مردان و زنان
1397/10/11 -- کمیته آموزش / فراخوان دوره مربیگری درجه 1 کوه‌پیمایی
1397/10/09 -- نخستین اردوی سنگ‌نوردان منتخب کشور دی ماه 1397


بخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها