گزارش برنامه ترمیم خطوط انتقال برق فشار قوی منطقه معمولان (استان لرستان) توسط اعضای باشگاه کوهنوردی بهمن

1398/01/26 | هیئت های استانیمتن خبر :

گزارش برنامه ترمیم خطوط انتقال برق فشار قوی منطقه معمولان (استان لرستان)
توسط اعضای باشگاه کوهنوردی بهمن

    در پی جاری شدن سیل در مناطق پل دختر و تخریب مناطق حاشیه نشین رودخانه کشکان و قطع خطوط برق فشار قوی روستاهای اطراف شهرستان معمولان و با توجه به صعب العبور بودن منطقه برای دسترسی به کابل های برق فشار قوی ، اداره برق استان لرستان از احمد برجسته (از کوهنوردان و مربیان سرشناس بروجرد) درخواست کمک و همکاری می نمایند. آقای برجسته روز یکشنبه مورخ 18/1/98 طی تماس تلفنی با اینجانب از باشگاه کوهنوردی بهمن درخواست همکاری نمودند.

ساعت 9:30 دقیقه با تعدادی از دوستان در باشگاه تماس گرفتم و اکثر دوستان برای اعزام به منطقه اعلام آمادگی کردند. و در نهایت اقدام به تشکیل دو تیم اصلی و پشتیبانی نمودیم .تیم پشتیبانی در تهران در حالت آماده باش مانده و تیم اصلی عازم منطقه شده.

اعضای تیم اصلی

1 . محمود نظریان ،مربی درجه یک کوهنوردی و موسس باشگاه بهمن (سرپرست)

2 .احمد برجسته مربی و از کوهنوردان منطقه لرستان

3 . محمود حسن زاده مربی درجه 2 سنگنوردی (مسئول فنی)

4 . علیرضا نظری مدرس و مربی نجات در آتش نشانی شهر تهران ، عضو باشگاه

5 . محمد حسین عمرانی مربی کوهنوردی و عضو باشگاه

6 . حمید رضا شاه بنده مربی کوهنوردی و مدیر عامل باشگاه بهمن

   قرار ما با دوستان ساعت 13:30 در محل باشگاه بهمن ، اعضای تیم راس ساعت مقرر در دفتر باشگاه حاضر شدند . لوازم شخصی و وسایل شب مانی همراه دو تخته چادر و 3 دستگاه بی سیم و همچنین مقداری تغذیه در باشگاه لیست و آماده شد، و حدود ساعت 14:30 به سمت لرستان حرکت کردیم . بارش باران شروع شده بود و در طول مسیر تا بروجرد ادامه داشت ساعت 19:30 دقیقه به شهر بروجرد و خدمت آقای برجسته رسیدیم .

شب در خوابگاه اداره برق بروجرد اقامت کردیم با توجه به توضیحاتی که آقای برجسته و مهندسین اداره برق بروجرد در مورد شرایط منطقه ارائه کردند دوستان لوازم فنی و وسایل مورد نیاز را آماده نمودند.

 دوشنبه 19/1/98 حدود ساعت 6  به همراه آقایان برجسته و گودرزی به سمت خرم آباد حرکت کردیم . ساعت 8 به اداره برق خرم آباد خدمت آقای مهندس علی حسن بیگی مدیر برنامه ریزی رسیدیم و در مورد شرایط منطقه و وضعیت دکلها و قطع برق تعداد زیادی از روستاها به ما شرح دادند ، با توجه به تخریب جاده اصلی از جاده فرعی که حدود 2 ساعت به طول انجامید به شهر معمولان رسیدیم ، و بلافاصله به سمت منطقه مورد نظر حرکت کردیم ، بعد از ورود به منطقه بررسیهای اولیه توسط اعضا انجام و با توجه به آسیبهای جدی که طغیان رودخانه کشکان به وجود آورده و چند دکل برق به کلی از بین برده بود ، جلسه فنی تشکیل شد  و در نهایت تصمیم گرفته شد بخشی از کار همان روز انجام بگیرد .

اولین اقدام مربوط می شود به وصل کابل های که بر روی صخره ای به ارتفاع حدود 50 متر از کارگاه کنده و در فضا معلق شده بود ،مهندس گودرزی اعضای تیم را را در مورد نصب دوباره این کابل ها  توجیه نمودند .سخت ترین قسمت کار عبور از کلاهک سنگی و دسترسی به کارگاه مورد نظر می باشد . که باهمت دوستان بالاخره آقای حسن زاده اولین نفری هستند که به محل مورد نظر صعود می کنند ، بعد از ایجاد کارگاه مطمئن آقای نظری نفردوم صعود نموده و بقیه دوستان در انتقال لوازم به بالا مشارکت می کنند . با توجه به صدای زیاد رود و خروشان و فاصله تا دوستان تمام هماهنگی ها از طریق بی سیم انجام شده ، کار ترمیم این قسمت حدود ساعت 7 بعد ظهر به اتمام  می رسد و برای استراحت به یکی از مدارس شهر معمولان اعزام میشوند .

سه شنبه 20/1/98 ساعت 7 صبح عازم منطقه می شویم  امروز باید کابل های که بر روی صخره ای  جدا از صخره ای قبلی نصب شده اند ترمیم شود ،دسترسی به این کارگاه خیلی سخت تر از دسترسی دیروز می باشد . کارگاهی در کنار تونل ایجاد و دونفر از دوستان از کنار تونل به سمت رودخانه فرود  می روند ، رودخانه هنوز خروشان است و هیچ راه دسترسی نیست که بتوان از پایین صعود کرد . تیم را به دو قسمت تقسیم میکنم .

تیم اول از مسیر دره ای در کنار تونل به سمت بالا صعود می کنند تا راهی برای فرود بر روی گرده سنگی مورد نظر پیدا کنند و بنده و آقای برجسته به سمت دیگر رودخانه کشکان حرکت می کنیم و مسیر را از پایین بررسی می کنیم و در تمام این حرکت از طریق بی سیم در ارتباط هستیم ، حدود ساعت 10 دوستان تماس میگیرند که به معبری سنگی رسیده و تلاش میکنند که از این مسیر صعود کنند ، مسیر را صعود می کنند و به بالای گرده سنگی می رسند مسیرها بررسی و اطلاع می دهند که فرود از این مسیر دشوار و نیاز به زمان و لوازم زیادی است بنابراین از ایشان خواهش می کنم از همان مسیر به سمت رود برگردند .

با توجه به دشواری دسترسی  به این قسمت و همچنین احتمال بروز مشکلات بعدی در دسترسی های آینده با همفکری مهندسین اداره برق ، تصمیم به حذف این قسمت شده ، قرار شده که کابل های جدید نیز به دکلی که روز گذشته ترمیم شده نصب گردد ، به دلیل سنگینی کابل ها و در دست رس نبودن لوازم ،تیرولی از رودخانه برای بالا کشیدن لوازم برقی سنگین ایجاد شده و دوستان و عوامل برق منطقه اقدام به بالا کشیدن  لوازم نموده بنابرین دوستان دوباره به کارگاه روز گذشته صعود نموده و کابل های جدید بعد از 6 ساعت به دکل مذکور وصل و تحویل دوستان اداره برق معمولان گردید و پایان کار اعلام گردید .  

                                                                                                                            محمود نظریان

                                                                                                                                   موسس باشگاه کوهنوردی بهمنآلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین روا رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

آخرین بخشنامه ها

1401/05/27 -- 🔴اطلاعیه قابل توجه علاقمندان به شرکت در مسابقات قهرمانی کشور رشته دوی کوهستان
1401/05/27 -- 🔴اطلاعیه قابل توجه شرکت کنندگان در آزمون‌های مربیگری درجه ۲ کوهپیمایی
1401/05/26 -- اطلاعیه / قابل توجه علاقمندان به رشته دره نوردی
1401/05/24 -- اطلاعیه آموزشی/ برگزاری آزمون‌های ورودی دوره‌های مربیگری درجه ۲ و ۳ غارنوردی
1401/05/24 -- تعویق زمان برگزاری سومین دوره مسابقات سنگ‌نوردي المپیاد استعدادهای برتر زنجان
1401/05/22 -- اطلاعیه/ لغو اولین همایش ناوبری به جهت همه‌گیری مجدد ویروس کرونا
1401/05/18 -- دوره هماهنگی و بازآموزی مربیان سنگنوردی (طبیعت) درجه ۱ و ۲
1401/05/15 -- دوره‌های هماهنگی و بازآموزی طراحان درجه ۱ و ۲ و ۳ صعودهای ورزشی شهریور ۱۴۰۱ ـ پلور
1401/05/15 -- اطلاعیه کمیته پناهگاه‌های فدراسیون / پرهیز از حضور در ارتفاعات 4 گانه دماوند تا پایان مرداد
1401/05/15 -- اطلاعیه کمیته آموزش / عدم برگزاری دوره های آموزشی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی
1401/05/15 -- سومین دوره مسابقات سنگ‌نوردي المپیاد استعدادهای برتر گرایش‌های کامباین (سرطناب و بولدر) و سرعت/ زنجان ـ تابستان ۱۴۰۱
1401/05/12 -- بیستمین دوره مسابقات سنگ‌نوردي قهرماني کشور، رده‌هاي سني نوجوانان A,B و جوانان پسران ـ دختران/ همدان ـ شهریور 1401
1401/05/11 -- آزمون ورودی مربیگری درجه۲ دره‌نوردی
1401/05/11 -- آزمون ورودی مربیگری درجه۳ دره‌نوردی
1401/05/10 -- 🔴🔴🔴اطلاعیه قابل توجه کلیه کوهنوردان و دره‌نوردان
1401/05/08 -- اطلاعیه / اعلام پیش نیازهای آزمون‌های مربیگری درجه سه سنگنوردی صعودهای ورزشی
1401/05/08 -- آزمون‌های ورودی مربیگری درجه ۲ کوهپیمایی
1401/05/08 -- آزمون‌های ورودی مربیگری درجه ۳ کوهپیمایی
1401/05/08 -- اطلاعیه / اعلام پیش نیازهای دوره های طراحی درجه 3 صعودهای ورزشی
1401/05/04 -- اطلاعیه / تغییر شرایط برگزاری ششمین دوره سراسری هماهنگی و بازآموزی داوران درجه ۱، ۲ و ۳ صعودهای ورزشی آقایان و بانوان


بخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها