به آگاهی میرساند؛ فدراسيون
کوهنوردی و صعودهای ورزشی مطابق برنامهریزی کلان صورت گرفته توسط وزارت ورزش و
جوانان و در جهت توسعه و رشد پايدار رشته سنگنوردي و همچنين شناسائي استعدادهاي
برتر، دومین دوره مسابقات سنگنوردي المپیاد
استعدادهای برتر، مقارن با عید سعید غدیر خم، در دو رده سنی و
با میزبانی هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان در بخشهای پسران و دختران را
در گرايشهاي سرطناب –
سرعت - بلدرينگ و کامباین به شرح زير برگزار مينمايد:
الف) بخش
پسران
زمان
پذیرش و جلسه فنی: ساعت 14 تا 18 روز سهشنبه 29 مرداد 98 پذیرش و
ساعت 19 تا 30/19 جلسه فنی
ردیف |
تاریخ برگزاری |
گرایش |
1 |
چهارشنبه 30 مرداد 98 ـ شروع
مسابقات ساعت 8 |
سرعت |
2 |
پنجشنبه 31 مرداد 98 ـ شروع
مسابقات ساعت 8 |
بلدرینگ |
3 |
جمعه 1 شهریور 98 ـ شروع مسابقات
ساعت 8 |
سرطناب |
4 |
شنبه 2 شهریور 98 ـ شروع مسابقات
ساعت 8 |
کامباین |
الف) بخش دختران
زمان
پذیرش و جلسه فنی: ساعت 14 تا 18 روز سهشنبه 5 شهریور 98 پذیرش و
ساعت 19 تا 30/19 جلسه فنی
ردیف |
تاریخ برگزاری |
گرایش |
1 |
چهارشنبه 6 شهریور 98 ـ شروع
مسابقات ساعت 8 |
سرعت |
2 |
پنجشنبه 7 شهریور 98 ـ شروع
مسابقات ساعت 8 |
بلدرینگ |
3 |
جمعه 8 شهریور 98 ـ شروع مسابقات
ساعت 8 |
سرطناب |
4 |
شنبه 9 شهریور 98 ـ شروع مسابقات
ساعت 8 |
کامباین |
در صورت
برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه، جدول زمانبندی مسابقات فوق متعاقباً اعلام میگردد.
محل پذیرش،
برگزاری و جلسه فنی مسابقات: زنجان، بزرگراه 22 بهمن، مجموعه
ورزشی انقلاب، سالن اختصاصی سنگنوردی زنجان
رده سنی و
گروه مخاطب:
گروه اول |
گروه دوم |
11 دی 1384 الی 10 دی 1386 |
11 دی 1382 الی 10 دی 1384 |
آخرین مهلت ثبت نام در پرتال فدراسیون تا ساعت
16:00 سهشنبه 15 مرداد 98
ثبتنام فقط از طریق کاربری هیأت کوهنوردی و
صعودهای ورزشی امکانپذیر است.
لطفاً تا نهایی شدن ثبت نام تمامی ورزشکاران از زدن دکمه
پرداخت یا ثبت نهایی خودداری نمایید.
گرایش |
پسران |
|
سرعت |
نوجوانان گروه اول |
|
نوجوانان گروه دوم |
||
بلدرینگ |
نوجوانان گروه اول |
|
نوجوانان گروه دوم |
||
سرطناب |
نوجوانان گروه اول |
|
نوجوانان گروه دوم |
||
کامباین |
نوجوانان گروه اول |
|
نوجوانان گروه دوم |
گرایش |
دختران |
|
سرعت |
نوجوانان گروه اول |
|
نوجوانان گروه دوم |
||
بلدرینگ |
نوجوانان گروه اول |
|
نوجوانان گروه دوم |
||
سرطناب |
نوجوانان گروه اول |
|
نوجوانان گروه دوم |
||
کامباین |
نوجوانان گروه اول |
|
نوجوانان گروه دوم |
جوایز اهدایی: جوایز نقدی ـ مدال ـ حکم
قهرمانی ـ گواهی شرکت در مسابقات فوق
مدارک
مورد نیاز در هنگام پذیرش:
1ـ اصل
شناسنامه
2ـ گواهی
صحت و سلامت از پزشک
3ـ بیمه
ورزشی عکسدار و معتبر برای سال 1398
4ـ رضایتنامه
رسمی (دفترخانه اسناد رسمی) و یا تأیید هیأت استان
5- گواهی
اشتغال به تحصیل عکسدار
6- معرفی نامه از اداره کل ورزش و جوانان استان
مربوطه
7ـ تکمیل
فرمهای پیوست (شماره 1 و 2) و بارگذاری در پرتال وزارت ورزش و جوانان (سامانه
جامع مبین)
هزینه ورودیه:
رایگان
پذیرایی و
استقرار: اعزام به این دوره از مسابقات ، مطابق ضوابط وزارت ورزش و
توسط ادارات کل ورزش استانها صورت میپذیرد. ایاب و ذهاب – تغذیه -
اسکان و .... همگی بر اساس شیوهنامههای
وزارت ورزش و جوانان برای کلیه رقابتهای المپیاد می باشد.
سهمیه و
ظرفیت تیمها: هر تیم شامل 8 نفر ورزشکار (در هر گروه سنی 4 نفر) میباشد.
توجه:
ـ در این
دوره از مسابقات تمامی هیأتها موظف هستند در زمان مقرر اقدام به ثبت نام و ارنج
تیم اعزامی نمایند.
ـ شایان
ذکر است پس از اتمام زمان تعیینشده لیست شروع مسابقات به وزارت ورزش و جوانان
اعلام و هیچگونه امکان ثبتنام و تغییر ایجاد نخواهد شد.
ـ
تنها ورزشکارانی به فینال ماده کامباین راه مییابند که در هر سه رشته سرعت، لید و
بولدر حضور یافته باشند.
ـ مسابقات سرعت بر روی دیواره 15 متر و با گیرههای
استاندارد سرعت و با افزایش گیره در مسیر استاندارد برگزار میشود.
ـ این مسابقات بر اساس اخرین نسخه قوانین داوری
فدراسیون جهانی صعودهای ورزشی برگزار میشود.
ـ جوایز این دوره از مسابقات شامل مدال، حکم قهرمانی
و جایزه نقدی.
شرايط و ضوابط ثبتنام در اين
دوره از مسابقه:
لطفاً
جهت جلوگيري از بروز هر گونه مشکل، از ثبت نام و ارائه ارنج در روزهاي پاياني
خودداري نماييد.
به
هيچ عنوان ثبت نام در محل برگزاري مسابقه صورت نميپذيرد.
ـ
هر ورزشکار میتواند در هر یک از گرایشها (سرطناب، بلدرینگ، سرعت و
کامباین) شرکت نماید.
لطفاً
در انتخاب گرايش و جنسيت و رده سني ورزشکار دقت نماييد.
هر
گونه تغيير گرايش پس از ثبت نام و اعلام لیست شروع مسابقات در سایت فدراسیون امکان
پذير نميباشد.
در
اين دوره از مسابقات تيمها ميبایست از لباس متحدالشکل استفاده نمايند.
لوازم
فني مورد استفاده شرکت کنندگان ميبايست سالم و داراي استاندارد مربوطه باشد.
تمامي
ورزشکاران ميبايست با پوشش مناسب فصل و اسلامي مورد تأييد
وزارت ورزش و جوانان در اين دوره از مسابقات شرکت نمايند. )مقنعه، شلوار و تونيک برای دختران(
در
این دوره از مسابقات هر تیم میبایست یک نفر سرپرست و یک نفر مربی حد اقل درجه
3 (حداقل سن 25 سال تمام و آشنا به
صعودهای ورزشی) را به همراه تیم اعزام نمایند.
هر استان موظف است نفرات خود را از بین نفرات برتر مسابقات انتخابی
استان ثبتنام نماید.
در
صورت وجود هرگونه ابهام و مشکل و سؤالات احتمالی در خصوص امر پذيرش و حضور در
مسابقات فوق همه روزه از ساعت 10 تا 12 و 17 تا 19 به آقای محمود خاتمی، شماره 09192412485 تماس حاصل نمایید.
مقتضی است تمامی هیأتهای کوهنوردی
و صعودهای ورزشی استانها نسبت به اطلاعرسانی مراتب فوق در اسرع وقت اقدام لازم
را به عمل آورند.
مجموعه قوانین و مقررات مسابقات صعودهای ورزشی / قوانین 2024 / نسخه 1.0 / اسفند 1402
قوانین و مقررات مسابقات یخنوردی سال 2024 / بخش آموزش و پژوهش کمیته مسابقات و لیگ / آذر 1402
آئین نامه کمیته فنی فدراسیون و آئین نامه کمیته فنی هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استانها
آئین نامه کمیته روابط عمومی فدراسیون
آزمونهای ورودی مربیگری درجه ۳ و درجه ۲ سنگنوردی
نحوه دریافت مدرک مربی راهنمای سنگنوردی داخل سالن
اطلاعیه کمیته پناهگاهها درخصوص خدمات بهتر به همنوردان و خانوادههای ایشان در ایام تعطیلات نوروز
«رضا علیپور» نامزد «آقای ورزش ایران»
تسلیت به جناب آقای «عبدالرضا سپهری» رئیس هیئت استان «خوزستان»
آمار مقایسه ای مسابقات صعودهای ورزشی در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲
اطلاعیه کمیته پناهگاهها درخصوص خدمات بهتر به همنوردان و خانوادههای ایشان در ایام تعطیلات نوروز
نحوه دریافت مدرک مربی راهنمای سنگنوردی داخل سالن
آزمونهای ورودی مربیگری درجه ۳ و درجه ۲ سنگنوردی
آئین نامه کمیته روابط عمومی فدراسیون
آئین نامه کمیته فنی فدراسیون و آئین نامه کمیته فنی هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استانها
قوانین و مقررات مسابقات یخنوردی سال 2024 / بخش آموزش و پژوهش کمیته مسابقات و لیگ / آذر 1402
مجموعه قوانین و مقررات مسابقات صعودهای ورزشی / قوانین 2024 / نسخه 1.0 / اسفند 1402
🔴 ممنوعیت برگزاری کلاسهای کارآموزی آبشار یخی از روز دوشنبه مورخ ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۲
شیوه نامه اجرایی سیمرغ کوه های ایران (31 قله ـ 31 استان)
آمار مقایسه ای مسابقات صعودهای ورزشی در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲
اطلاعیه کمیته پناهگاهها درخصوص خدمات بهتر به همنوردان و خانوادههای ایشان در ایام تعطیلات نوروز
نحوه دریافت مدرک مربی راهنمای سنگنوردی داخل سالن
آزمونهای ورودی مربیگری درجه ۳ و درجه ۲ سنگنوردی
آئین نامه کمیته روابط عمومی فدراسیون
آئین نامه کمیته فنی فدراسیون و آئین نامه کمیته فنی هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استانها
قوانین و مقررات مسابقات یخنوردی سال 2024 / بخش آموزش و پژوهش کمیته مسابقات و لیگ / آذر 1402
مجموعه قوانین و مقررات مسابقات صعودهای ورزشی / قوانین 2024 / نسخه 1.0 / اسفند 1402
🔴 ممنوعیت برگزاری کلاسهای کارآموزی آبشار یخی از روز دوشنبه مورخ ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۲
شیوه نامه اجرایی سیمرغ کوه های ایران (31 قله ـ 31 استان)
آمار مقایسه ای مسابقات صعودهای ورزشی در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲
مجموعه قوانین و مقررات مسابقات صعودهای ورزشی / قوانین 2024 / نسخه 1.0 / اسفند 1402
قوانین و مقررات مسابقات یخنوردی سال 2024 / بخش آموزش و پژوهش کمیته مسابقات و لیگ / آذر 1402
آئین نامه کمیته فنی فدراسیون و آئین نامه کمیته فنی هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استانها
آئین نامه کمیته روابط عمومی فدراسیون
آزمونهای ورودی مربیگری درجه ۳ و درجه ۲ سنگنوردی
نحوه دریافت مدرک مربی راهنمای سنگنوردی داخل سالن
اطلاعیه کمیته پناهگاهها درخصوص خدمات بهتر به همنوردان و خانوادههای ایشان در ایام تعطیلات نوروز
«رضا علیپور» نامزد «آقای ورزش ایران»
تسلیت به جناب آقای «عبدالرضا سپهری» رئیس هیئت استان «خوزستان»
آمار مقایسه ای مسابقات صعودهای ورزشی در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲
برگزاری آخرین جلسه کمیته صعودهای ورزشی در سال جاری + گزارش عملکرد کمیته صعودهای ورزشی در سال ۱۴۰۲
رتبهبندی سنگنوردان کشور در سال 1402
تسلیت به جناب آقای «محمد طبیبی» مدیر محترم سالن سنگنوردی زنده یاد «داوودی»
حضور یخنورد و طراح کشورمان؛ «محمدامین کاظمی» در دورهی بینالمللی طراحی مسیر در کشور فرانسه
جلسه کمیته فنی کارگروه ملی غارشناسی برگزار گردید
گزارشی از روز پایانی دوره مربیگری غارنوردی درجه 3 کشور در «تبریز» بزرگداشت استاد «باقر صمدیان»
تقدیر از استاد «چنگیز شیخلی» همزمان با هفتاد و هفتمین سالروز تاسیس کارگروه غارنوردی فدراسیون
رونمایی از کتاب فرهنگ جامع غارهای ایران نوشته استاد «چنگیز شیخلی»
برگزاری آخرین جلسه کمیته صعودهای ورزشی در سال جاری + گزارش عملکرد کمیته صعودهای ورزشی در سال ۱۴۰۲
رتبهبندی سنگنوردان کشور در سال 1402
تسلیت به جناب آقای «محمد طبیبی» مدیر محترم سالن سنگنوردی زنده یاد «داوودی»
حضور یخنورد و طراح کشورمان؛ «محمدامین کاظمی» در دورهی بینالمللی طراحی مسیر در کشور فرانسه
جلسه کمیته فنی کارگروه ملی غارشناسی برگزار گردید
گزارشی از روز پایانی دوره مربیگری غارنوردی درجه 3 کشور در «تبریز» بزرگداشت استاد «باقر صمدیان»
تقدیر از استاد «چنگیز شیخلی» همزمان با هفتاد و هفتمین سالروز تاسیس کارگروه غارنوردی فدراسیون
رونمایی از کتاب فرهنگ جامع غارهای ایران نوشته استاد «چنگیز شیخلی»