گزارش بازدید از سایت سنگنوردی «لیکبن» / 3 و 4 مهر 99

1399/07/09 | تیم های ملیمتن خبر :

طی روزهای 3 و 4 مهرماه، «اقبال افلاکی» رئیس کمیته تیم های ملی به همراه «آرتیمس فرشاد یگانه» مربی و «محمد رخصتی» طراح تیم ملی سنگ‌نوردی ضمن حضور در تفرجگاه «گلوو» در روستای «لیکبن» استان آذربایجان غربی به بررسی سایت سنگ‌نوردی باشگاه «اوراز» و مسیرهای گشایش شده آن پرداخته و نسبت به ارزیابی پتانسیل منطقه جهت برگزاری جشنواره سنگ‌نوردی اقدام کردند.

گزارش و تصاویر زیر مربوط به این بازدید است:

عکس ها را در ادامه ملاحظه کنید: ... 

گزارش بازدید از سایت سنگنوردی لیکبن

(  3 و 4 مهر 99  )

v    هدف :

بازدید از منطقه سنگنوردی لیکبن  .

بررسی سایت سنگنوردی باشگاه اوراز  و مسیرهای گشایش شده آن .

ارزیابی پتانسیل منطقه جهت برگزاری جشنواره سنگنوردی  .

v    موقعیت جغرافیایی :

شهرستان تابع :  کیلومتر 47 جاده پیرانشهر پسوه  ، بخش لاجان ، دهیاری لیکبن ، دره گلوو ( دروازه سرشاخان ) .

دسترسی از مهاباد : کیلومتر 40 جاده مهاباد پسوه ، روستای لیکبن ، دره گلوو ( دروازه سرشاخان ) .

دسترسی از نقده : کیلومتر 54 جاده نقده   پسوه ، روستای لیکبن ، دره گلوو ( دروازه سرشاخان ) .

v    معرفی منطقه :

تفرجگاه گلوو در روستای لیکبن ،  منطقه ای سرسبز و پرآب سرشار از چشمه های آب معدنی و منطقه ای با صفا می باشد . جاده دسترسی به منطقه سرشاخان از دره عبور کرده و در نتیجه بدون نیاز به پیاده روی می توان در مسیرها به سنگنوردی پرداخت .

بین شهرهای جنوب و جنوب غرب استان آذربایجان غربی محوریت داشته و کوهنوردان و سنگنوردان بسیاری از منطقه هر هفته به این منطقه بی نظیر مراجعه می کنند

v    میزبان برنامه  :

باشگاه کوهنوردی و صعودهای ورزشی اوراز مهاباد

 

v    حامیان اجرا :

اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد

هیئت کوهنوردی  و صعودهای ورزشی استان آذربایجان غربی

هیئت کوهنوردی  و صعودهای ورزشی شهرستان مهاباد

v    مشروح گزارش :

باشگاه کوهنوردی و صعودهای ورزشی اوراز مهاباد از سال 93 در صدد فراهم نمودن بستر لازم برای آموزش و پرورش جوانان با استعداد منطقه در رشته سنگنوردی طبیعت بود  . هیئت مدیره باشگاه پس از بررسی های لازم  با در اختیار قرار دادن امکانات لازم به مربی باشگاه آقای آرش اسماعیل زاده  و اعضای کمیته فنی اقدام  به شناسایی منطقه  جهت گشایش مسیرهای اسپرت با درجه سختی های مختلف در منطقه لیکبن نمودند و تا کنون 19 مسیر  اسپرت در سه منطقه نزدیک به هم در محدوده کانی رش طی پنج سال    ( 94 تا 99 )  گشایش شده است و تاپایان فصل جاری  6 مسیر دیگر تکمیل می گردد . شایان ذکر است در گذشته مسیرهای بلند    ( سه طول ) به ترتیب  شریف زردی ، اسماعیل سپهری ، مقبل و گاشربروم توسط باشگاه سامرند نقده و آقای آراز هاشمی زاد گشایش شده بود .

باشگاه اوراز با ایجاد مسیرهای اسپرت برای اولین بار در این منطقه اکوتوریستی و کم نظیر فصل جدیدی از سنگنوردی حرفه ای را در این منطقه کلید زد و بعدها توسط باشگاه های هلگورد و قندیل پیرانشهر دو مسیر دیگر اسپرت نیز اضافه شد . مفتخریم که تا کنون طی پنج سال گذشته ( 94 تا 99 ) دوره های آموزشی بسیاری شامل ( کارآموزی مقدماتی سنگ ، پیشرفته سنگنوردی طبیعت و دیواره نوردی )  روی همین مسیرها برگزار شده و با نظرسنجی از مدرسان مختلف کم کاست های آن شناسایی و مرتفع گردید .

لذا به منظور جمع بندی و هدفمند نمودن فعالیت های سنگنوردی  ، جهت ارتقاء کمی و کیفی مسیرها و رشد هرچه بهتر رشته سنگنوردی در منطقه ، باشگاه اوراز برای بررسی فنی و بازدید از این سایت  توسط مسئولان فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ج.ا.ا پیش قدم شد و با دعوت از جناب آقای افلاکی ( مدیر تیم های ملی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ) آقای آرتمیس فرشادیگانه ( سرمربی تیم ملی سنگنوردی ج.ا.ا ، مربی درجه یک صعودهای ورزشی و طراح قاره ای ) و آقای محمد رخصتی ( مربی درجه دو صعودهای ورزشی و طراح درجه یک صعودهای ورزشی ) از این منطقه در روزهای 3 و 4 مهرماه بازدید بعمل آورد .

در روز اول مسیرهای گشایش شده  صعود و ارزیابی شد  . عصر همان روز از روستای خورنج در فاصله 2 کیلومتری لیکبن و سنگهای افسانه ای آنجا برای برگزاری جشنواره  بولدرینگ بازدید بعمل آمد .  

در روز  دوم نیز با برگزاری یک کارگاه آموزشی رایگان توسط آقای فرشادیگانه و آقای رخصتی  در خصوص علم و تمرین و سنگنوردی طبیعت با حضور سنگنوردان منطقه از شهرهای پیرانشهر ، بوکان ، نقده ، ارومیه و مهاباد ، دستاوردهای  این برنامه دوچندان شد و فرصتی برای آشنایی و ارتباط با مسئولان محترم فدراسیون و علاقه مندان حاضر در منطقه فراهم گردید  .

در ادامه با خواست ریاست محترم هیئت کوهنوردی مهاباد از سالن سنگنوردی کوثر مهاباد بازدید بعمل آمد و از ظرفیت های سالن به منظور استفاده بهینه باشگاه ها ، علاقه مندان و برگزاری مسابقات صعودهای ورزشی مورد ارزیابی قرار گرفت .

همکاری کم نظیر اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد، صدا و سیمای مرکز مهاباد ( واحد خبر و برنامه کاتی ورزش ) ، هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان آذربایجان غربی ، هیئت کوهنوردی شهرستان مهاباد و همچنین فرمانداری محترم پیرانشهر ، بخشدار محترم لاجان و دهیار محترم روستای لیکبن  شایان ذکر و تقدیر است .

باشگاه کوهنوردی وصعودهای ورزشی اوراز مهاباد

 7/7/99

عکس ها را در ادامه ملاحظه کنید: ... 


آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین روا رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

آخرین بخشنامه ها

1400/05/12 -- اطلاعیه در خصوص اعزام‌های برون مرزی در فصل پاییز به کشور نپال
1400/05/06 -- لزوم گذراندن دوره ۲۲ ساعته کمک‌های اولیه هلال احمر برای متقاضیان شرکت در آزمون‌های ورودی و دوره‌های مربیگری و بازآموزی تمامی رشته‌ها
1400/05/06 -- لغو آزمون‌های ورودی طراحی درجه ۱، ۲ و ۳ و مربیگری درجه ۲ و ۳ صعودهای ورزشی به دلیل شرایط کرونایی
1400/05/05 -- اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان دوره مربیگری درجه ۲ دره‌نوردی تیر 1400
1400/05/05 -- لیست احکام مربیگری، طراحی و داوری آماده تحویل/ تیر ماه 1400
1400/05/05 -- لیست احکام مربی راهنمای سطح باشگاه آماده تحویل / تیر ماه 1400
1400/05/03 -- تعطیلی مجتمع‌های کوهستانی «رودبارک»و «ونداربن» به درخواست فرمانداری کلاردشت؛ بدلیل شیوع و گسترش بیماری کرونا
1400/05/03 -- لغو مسابقات دوی کوهستان (اسکای رانینگ) قهرمانی کشور به دلیل شرایط کرونایی
1400/05/03 -- لغو بیستمین دوره مسابقات سنگ نوردی مسابقات قهرمانی کشور به دلیل شرایط کرونا
1400/05/03 -- لغو اردوهای تیم ملی سنگ نوردی به دلیل شرایط کرونا
1400/04/22 -- دوره‌ مربیگری درجه ۳ سنگنوردی طبیعت ویژه پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی مهر 1399 / آقایان و بانوان
1400/04/22 -- برگزاری سومین مرحله اردوی تیم ملی سنگنوردی در رشته‌های سرطناب و بولدرینگ (آقایان و بانوان) مرداد 1400 ـ باشگاه پیام
1400/04/20 -- مجموعه قوانین و مقررات مسابقات صعودهای ورزشی، قوانین سال 2021 / تیر ماه 1400
1400/04/20 -- هشتمین دوره مسابقات دوی کوهستان (اسکای رانینگ) غیر متمرکز قهرمانی کشور یادواره مدافعان سلامت و شهدای خدمت، مقارن با عید سعید غدیر دوی کوهستان/ مردان و زنان/ تهران ـ البرز مرکزی ـ توچال/ مرداد 1400
1400/04/20 -- آزمون ورودي دوره طراحی مسیر درجه 2 و 3 صعودهاي ورزشي / مردان و زنان / پلور ـ مرداد 1400
1400/04/20 -- آزمون ورودي دوره طراحي مسير درجه 1 صعودهاي ورزشي / مردان / پلور ـ مرداد 1400
1400/04/20 -- آزمون ورودي مربيگري درجه 2 و 3 صعودهاي ورزشي / مردان و زنان / پلور ـ مرداد 1400
1400/04/20 -- بیستمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور مدافعان سلامت و شهدای خدمت مقارن با عید سعید غدیر خم/ گرایش سرعت - مردان و زنان - مرداد 1400
1400/04/19 -- 🔴اطلاعیه مهم و فوری: پایان دوره‌های برف در سراسر کشور
1400/04/19 -- اساسنامه اتحادیه باشگاه‌های ورزشی


بخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها